Панікували більше дорослі, а не діти, – переселенець з Харкова про моторошне життя у підвалі

29 серпня 2022, 19:49
Читать новость на русском

Фактично з перших днів повномасштабного вторгнення в Україну окупанти обстрілювали Харків та продовжують робити це зараз. Через близькість до російського кордону сирени не завжди встигали сповіщати харків'ян про небезпеку, тож чимало людей перебралися жити в підвали, паркінги та метро, аби зайвий раз не наражати своє життя на небезпеку.

У підвалі жив і Олександр, якого війна застала у Харкові. Про те, як йому з родиною та двома маленькими дітьми довелося ховатися у підвалі від російських бомб, чоловік розповів у межах проєкту СВОЇ на 24 каналі.

Цікаво Одразу побігли шукати хліб, – харків'янин про страшний ранок 24 лютого

Олександр з дружиною вирішили одразу пояснити своїм дітям, що почалася війна і тривають бомбардування. Хлопчики шести та дев'яти років поставилися з розумінням і не панікували.

Нам вдавалось їх відволікати завдяки мультикам і планшетам. Дорослий син розумів, що війна, але ми намагалися не показувати йому всіх тих жахіть. Хотілося зберегти їхню психіку. Хоча є ж інтернет. Один з однокласників надіслав відео, де в нього дірка в будинку. Сини знають, що триває війна й гинуть люди, але якісь більш-менш спокійні. Вони поки можуть усміхатися,
– зізнався чоловік.

Він розповів, що панікували у цій ситуації більше дорослі, аніж діти. 

Повну версію інтерв'ю з Олександром про перші дні війни у Харкові, евакуацію та волонтерство – читайте за посиланням.

Дедалі частіше у суспільстві обговорюють можливу обов'язкову евакуацію населення із найбільш постраждалих регіонів України. На Харківщині вона пройде лише у випадку перебоїв із теплопостачанням.

Що відомо про ймовірну обов'язкову евакуацію із низки регіонів України

На Донеччині у серпні оголосили обов'язкову евакуацію, це потрібно для того, аби місцеві не відчували небезпеку, перебуваючи у зоні бойових дій. Державна евакуація передбачає житло, одноразову виплату, харчування та медичне забезпечення.

У майбутньому обов'язкова евакуація може відбутись і у певних районах Запорізької, Харківської та Миколаївської областей. За словами Верещук, допомога для тих, хто врятувався від війни, не буде одноразовою. Після евакуації людям допоможуть оформити довідку ВПО.

Крім цього, міністерство працює над тим, щоб забезпечити кожну багатодітну сім'ю ноутбуком. Це потрібно, щоб діти мали можливість навчатися.

Шокуючі подробиці нещодавнього обстрілу окупантів Харкова: дивіться відео