Переселенці не зможуть голосувати на місцевих виборах, — експерт

19 серпня 2015, 15:08
Читать новость на русском

У студії Телеканалу новин "24" – генеральний директор ВГО "Комітет виборців України" Олексій Кошель.

Чи можливі вибори на Донбасі?

– Складність проведення виборів на прифронтових та звільнених територіях полягає у питанні життя і здоров'я українців. Друга складність – це інформаційний вакуум, у якому сьогодні перебувають певні населені пункти і виникає питання, чи зможуть вони зробити свідомий вибір.

– Хочу нагадати, що в умовах жорсткої війни влітку минулого року там вибори відбулись, тобто жодних підстав для спекуляції немає. Потрібно чітко визначити, де вибори проводити безпечно, а де це становить загрозу.

Вибори на Донбасі сьогодні потрібні. Більше того, я прихильник проведення виборів Донецької і Луганської обласних рад і участі у цих виборах переселенців, щоби обрати легітимні обласні ради, які будуть представляти інтереси громадян, які перебувають на окупованій території.

– Ми маємо 1 млн 420 тисяч переселенців, з них – понад 1 млн проживає на окупованій території. Тобто реальна чисельність переселенців становить близько 400 тисяч, а без дітей – виборців буде десь 200-300 тисяч. Але, щоб вони отримали право голосу, потрібно провести перереєстрацію всіх переселенців і відкинути тих, хто проживає на окупованій території. Але технічно це зробити нереально, бо в нас залишається кілька місяців.

Є скептики, які говорять, що місцеві ради будуть однокольоровими, йдеться про представництво інтересів маленьких князів Донецька та Луганська.