Перша марсіанська база NASA, як людина засмічує космос
Американське аерокосмічне агентство показало, як може виглядати перша марсіанська база, лондонський учений створив 3D-анімацію про засмічення космосу людиною.
База на Марсі
100-кілометрова житлово-промислова зона на Марсі звучить як фантастика, але вже через якихось кілька десятків років це може стати реальністю.
Опублікований на YouTube відеоролик описує 100-кілометрову зону на Червоній планеті, потенційно придатну для облаштування постійної дослідної станції.
Концепція NASA передбачає різні ділянки для добування та переробки ресурсів, лабораторії для проведення наукових дослідів і вирощування рослин, а також окремий енергоблок, який, крім сонячних панелей, включатиме і спеціальні ядерні реактори.
Для освоєння Марса людині залишилося останнє й головне - організувати та запустити не одну пілотовану місію на Червону планету.
Сміттєзвалище у космосі
Прагнення людини підкорити все нові й нові горизонти має неприємний побічний ефект: останні півстоліття, від початку космічної ери навколоземний простір поступово перетворюється на смітник.
Доктор Стюарт Грей з Університетського коледжу Лондона звернув увагу на проблему, створивши 3D-зображення велетенського "космічного сміттєзвалища".
На основі бази даних про супутники та відпрацьований матеріал на земній орбіті науковець анімував свою картину та наочно продемонстрував, наскільки побільшало космічного сміття поблизу Землі з 1957 року — з часу запуску першого супутника і до сьогодні.
3D-контролер для віртуальної реальності
Finexus 3D-контролер для віртуальної реальності, який у реальному часі з точністю до міліметра відстежує рухи пальців за допомогою електромагнітів.
Робочий взірець продемонстрували розробники компанії Oculus, яка спільно з дослідниками з Вашингтонського університету спеціалізується на технологіях віртуальної реальності.
Положення крихітних електромагнітів на пальцях користувача відстежують чотири сенсори, розміщені на платі, яка кріпиться до зап'ястя. Прототип працює на відстані максимум 12 сантиметрів, тож потребує ще вдосконалення.