Першими йшли розвідники та сапери: в ООС згадали визволення Слов'янська і Краматорська
Від дня визволення українською армією від російської окупації Слов’янська і Краматорська, а також Дружківки та Костянтинівки, минуло 7 років. Українська сторона втратила 70 військових.
Бійці-розвідники 2 батальйону Національної гвардії 5 липня 2014 року о 13:00 над міськрадою Слов’янська встановили український прапор. Як повідомляють в оперативно-тактичному угрупованні "Схід", першими у визволенні брали участь розвідники та сапери.
До теми Підняли синьо-жовтий стяг: у Слов'янську та Краматорську відзначають річницю деокупації
За ними йшли військові підрозділи. Того ж дня, 5 липня, передові сили Національної гвардії увійшли до Краматорська.
Окупанти залишали зброю
Визволення міст, які майже три місяці перебували під окупацією, стало перемогою українських військових над проросійськими бойовиками. Коли окупанти втікали, то залишили склад зброї російського виробництва.
"У визволених містах поступово налагодилось мирне життя, почали функціонувати комунальні та соціальні служби. З 13 жовтня 2014 року Краматорськ оголосили тимчасовим центром Донецької області, де нині Донецька обласна державна адміністрація", – мовиться у повідомленні угрупування "Схід".
День пам'яті Героїв
Мешканці окупованих Слов'янська та Краматорська зустрічали українських воїнів обіймами та словами подяки. Однак, як зазначили в Службі безпеки України, це також День пам'яті Героїв. Зокрема, 24 червня вертоліт з групою військових збили окупанти з переносного зенітно-ракетного комплексу.
Зазначимо, що внаслідок бойових дій у Слов'янську та Краматорську українська сторона втратила 70 солдатів. Також знищили близько 40 будинків і 4 школи. Загалом збитки від руйнування цивільних об'єктів оцінюють у 1,5 мільярда гривень.У боях за міста загинули:
- капітан Геннадій Біліченко – став першим загиблим українським воїном у боротьбі з російською агресією на Донбасі. Загинув 13 квітня в бою біля Слов'янська;
- полковник Олександр Аніщенко та майор Руслан Лужевський – загинули під час прикриття штурмової групи біля селища Семенівка;
- підполковники Володимир Шкіра та Ігор Горбенко, капітан Олександр Петрищук, старший прапорщик Марк Шпак – виконували спецзавдання на стратегічній висоті Карачун.