Підготовка за стандартами НАТО: в Україні відбулась урочиста ротація військових США
Країни НАТО допомагають українським Збройним силам опановувати стандарти та найкращі практики Альянсу. У Міжнародному центрі миротворчості та безпеки на Львівщині відбулася ротація американських військовослужбовців.
Це сталося у межах "Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи Україна" – JMTG-U. Армійці України проходитимуть вишкіл за підтримки та допомоги оперативної групи "Рейвен" Національної гвардії штату Вашингтон.
До теми Допомога попри агресію Росії: у НАТО наголосили на підтримці України
Водночас американські військові з оперативної групи "Ілліні" повертаються на батьківщину. Для піхотинців оперативної групи "Ілліні" урочистий захід на Львівщині став останнім за попередні 9 місяців.
Майже рік вони наставляли українських військових, допомагаючи опанувати стандарти НАТО. Наразі вони готові віддати повноваження колегам і вирушити до рідного Іллінойса.
"Ми раді повернутися додому до своїх близьких, та нам сумно прощатися з українськими колегами й друзями. Нас надихнула пристрасть, стійкість та рішучість солдатів та народу України", – сказав старший радник "Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи Україна" – JMTG-U Клейтон Кетемеєр.
Місія "Ілліні" та "Рейвен" в Україні
На заміну їм прибули майже 200 військових оперативної групи "Рейвен" Національної гвардії штату Вашингтон. Саме їхній бойовий прапор протягом наступних 9 місяців майорітиме над центральним містечком Міжнародного центру миротворчості та безпеки.
Це важливий день в історії JMTG-U, передача командування місією. Ми підтверджуємо постійну підтримку та відданість нашим українським партнерам,
– зазначив командувач оперативної групи "Рейвен" Джеймс Перрін.
Армійці "Ілліні" згорнули свій прапор на знак передачі командування "Об'єднаною багатонаціональною групою з підготовки – Україна". Натомість військові групи "Рейвен" розгорнули свій штандарт: на знак того, що розпочали місію.
Військові з "Ілліні" повертаються на батьківщину / Скриншот з програми "Фактор безпеки"
Американським військовослужбовцям, які повертаються на Батьківщину, вручили нагороди й цінні подарунки – на знак подяки, що розширили спектр підготовки бойових підрозділів.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що це надзвичайно важливо для подальшої обороноздатності, євроатлантичної інтеграції та наближення Збройних сил України до стандартів НАТО.
Серед почесних гостей на церемонії – Крістіна Квін та Денис Шмигаль зокрема / Скриншот з програми "Фактор безпеки"
Завдяки підтримці країн Альянсу Україна не лише боєздатніша, ніж будь-коли від 2014 року, переконані у Вашингтоні, але й отримала статус партнера НАТО із розширеними можливостями за внесок у безпеку Альянсу.
Сполучені Штати пишаються тим, що наші спільні зусилля в царині безпеки стали внеском у досягненні цього вражаючого результату,
– сказала Крістіна Квін.
Підготовка військових у межах JMTG-U
Військова підготовка у межах JMTG-U – "Об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи Україна" триває від 2015 року. Участь у місії беруть збройні сили:
- Швеції;
- Канади;
- Данії;
- Польщі;
- Литви;
- Британії;
- Сполучених Штатів, які й очолюють групу.
Крістіна Квін додала, що разом відповідна група з підготовки допомагає сформувати в Україні боєздатні, професійні збройні сили, які відповідають стандартам НАТО.
Зверніть увагу Альянс має врахувати серйозність євроатлантичних намірів України, – Таран
Від часу заснування місії "Об'єднаної багатонаціональної групи з підготовки – Україна" військові Альянсу підготували українських інструкторів, які й проводять заняття для Збройних сил.
Водночас представники країн НАТО спостерігають за процесом підготовки й спільно ухвалюють рішення. Роботою задоволені й під час навчань переймають досвід від українців.
"Ми розуміємо, як це важливо – вчитися у колег. Ми багато спілкуємося з українцями, і привеземо до США нові бойові знання та досвід", – розповів бригадний радник Саймон Влодарскі.
Де тренуються військові
Тренуються військові на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки на Львівщині. Яворівський полігон – один із найбільших у Європі, тут є навчальні поля для всіх підрозділів, а також:
- мішені для стрільб;
- так званий кілл-хаус, де армійці відпрацьовують зачищення приміщень;
- комплекс "бій у місті";
- смуга перешкод;
- інтерактивні лазерні тренувальні комплекси.
Командир окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського Дмитро Кащенко розповів, що на відповідній території є багато такого обладнання, якого на інших полігонах немає. За його словами, позитив у тому, що можна використовувати навчально-матеріальну базу, а потім уже залучати інструкторів, які проводять заняття.
Яворівський полігон – один із найбільших у Європі / Фото "Радіо Свободи"
Вишкіл для українських армійців триває 55 днів. Упродовж цього часу армійці пліч-о-пліч з колегами з Альянсу відточують навички ведення бою, поглиблено вивчають:
- тактичну медицину;
- інженерну справу;
- виживання у незнайомій місцевості;
- методи контрснайперської боротьби.
"Для себе ставимо за мету зрозуміти, як проходить сам процес планування бойових дій у країнах-партнерах, тобто у НАТО", – повідомив командир окремої мотопіхотної бригади імені гетьмана Івана Виговського Дмитро Кащенко
Від 2015 року в межах тренувальної місії вишкіл пройшли 13 батальйонів та 8 бригад Збройних сил. Навички опанували понад 9 тисяч українських армійців.
Актуально Командувачі корпусів Сухопутних військ НАТО обговорили російську агресію проти України
JMTG-U – не єдина тренувальна місія на території України. У 2015 році навчати українських військових розпочали інші країни НАТО – Велика Британія та Данія, місія отримала назву ORBITAL. Литовські колеги допомагають готувати особовий склад Сил спеціальних операцій, механізованих і десантно-штурмових підрозділів.
Тренуються українські військові і під наставництвом військових з Канади в межах місії UNIFIER. Її Оттава розгорнула 2015 року. Інструктори змінюються що півроку, нинішня ротація вже 11-та. Залучили до неї приблизно 200 канадських військовослужбовців. Вони й завершуватимуть розбудову спроможностей українських силових структур.