Війська Азербайджану увійшли до Агдаму: вірмени залишають домівки
Підрозділи Азербайджану увійшли до Агдамського району 20 листопада. Місцеві вірмени мають кілька днів, аби залишити свої помешкання.
Азербайджанські війська увійшли до регіону, який межує з Нагорним Карабахом, після мирної угоди з Вірменією. Про це повідомляє міністерство оборони Азербайджанської Республіки.
Важливо Вірменія та Азербайджан обмінялися тілами загиблих військових: їх понад 200
"Згідно з тристоронньою угодою, підписаною президентом республіки Азербайджан, прем’єр-міністром республіки Вірменія та президентом Російської Федерації, підрозділи азербайджанської армії увійшли до регіону Агдам 20 листопада", – мовиться у повідомленні.
Вірмени покидають домівки
Місцеві вірмени в селах Агдаму мають лише кілька днів на те, аби залишити свої оселі. Ймовірно, будівлі після себе вони спалять, коли заберуть усі свої речі.
До слова, втеча з цих районів – це добровільне рішення самих вірмен, адже домовленості між державами гарантували їм право залишатися тут. Покинути ці регіони мали лише вірменські війська.
Втім, люди, які жили тут протягом останніх 30 років після окупації прилеглих до Нагірного Карабаху районів, заявляють, що після тривалого кровопролиття не зможуть жити по сусідству з азербайджанцями.
Окрім того, армія Вірменії повинна залишити західні райони Кельбаджару до 25 листопада, а Лачина – до 1 грудня.
Дивіться також: Вірмени з Карабаху палять свої будинки, щоб ті не дістались Азербайджану: відео
Угода про перемир'я у Нагірному Карабасі: що відомо
Президенти Азербайджану, Росії та прем'єр-міністр Вірменії 9 листопада підписали історичну угоду, згідно з якою від наступного дня, 10 листопада, припинились усі військові дії в Нагірному Карабаху.
- Підрозділи збройних сил Азербайджану та Вірменії зупинились на зайнятих позиціях. Після цього вірменські сили повинні повернути Азербайджану повний контроль над захопленими ними територіями поза межами колишньої Нагірно-Карабаської автономної області.
- Незаблокованим залишається так званий Лачинський коридор – автомобільна дорога, що поєднує центр Нагірного Карабаху з Вірменією.
- Відповідно до угоди, цей коридор і контактну лінію сторін повинні контролювати російські миротворці – їх у Карабах ввели понад 2 тисячі.
- Вірменія та Азербайджан також обмінялися тілами загиблих військових: їх понад 200. Обмін відбувся за присутності наглядачів з Міжнародного Червоного Хреста.
У Єревані через підписання договору спалахнули масові протести серед місцевих жителів. На їхньому тлі очільник МЗС Вірменії Зограб Мнацаканян 16 листопада 2020 року подав у відставку.