Підсумки тижня: Другий "Книжковий Арсенал" дивує розмаїттям проектів
“Література - як музика, кіно та візуальне мистецвто. Другий Книжковий Арсенал у столиці - не просто книжковий бум, а розмаїття творчих проектів”, - журналіст Ольга Кучер.
Ярмарок - це вже не наш формат, ми хочемо давати більше, найкраще і ,здається, що нам ... Навіщо такий креативний підхід? Бо дуже хочеться, щоб до читання, до популяризації читання залучити якомога більше молоді, - гендиректор ІІ Міжнародного фестивалю "Книжковий Арсенал" Наталія Заболотна.
Запросили іноземця
Цьогорічний креативний простір Арсеналу передбачав усе - від друку книжки до її втілення на сцені, від декламування віршів до розмов про мистецтво. Зірковий гість цьогорічного книжкового форуму - італійський письменник Алессандро Барікко.
В останні роки робота письменників зазнає мутацій - багато хто з нас пише книги і робить багато інших речей. Образ чисто письменника як такого відмирає, - письменник Алессандро Барікко.
Проблема з україномовною літературою
Пробитися українському автору на широкий екран, або до загалу, наприклад, англомовних інтелектуалів - дійсно не просто. Вітчизняних письменників, твори яких перекладаються, можна перерахувати на пальцях однієї руки.
Водночас, переклади іноземної літератури український читач отримує, хоча із значним запізненням. Десятиліття минули, поки книжку про українську остарбайтерку, яка пережила колективізацію, Голодомор і жила в Австрії презентували в Україні. Автор - Йозеф Вінклер особисто представив "Вивезену"
Загалом на Книжковому Арсеналі представили 10 тисяч книжок. Вітчизняні автори запевняють - за належної підтримки, Україна могла б пишатися і більшим здобутком.
У нас все корумповано,в нас всі державні закупівлі є корумповані. Тре відкати платити. Кожен видавець для того, щоб його книжка потрапила у список книг, які закупить держава потім - тре дати відкат, - письменник Юрій Винничук.
Як приклад, Юрій Винничук наводить Росію. Там активно підтримують літераторів. Як наслідок - український ринок завалений російською літературою.
Електронні книжки проти паперових. Хто кого?
Тим часом, на п`яти традиційній книжці в паперовій палітурці наступає технічний прогрес - електронна книга поступово, але витісняє багатосторінкові талмуди. Хоча здебільшого читачі впевнені - якщо книжка пережила появу телебачення та Інтернету, вона залишиться популярною й надалі… просто в різних іпостасях.