Підсумки тижня: німці оголосили, що джерелом E.coli можуть бути паростки бобових

12 червня 2011, 17:05
Читать новость на русском

У п’ятницю німецькі бактеріологи нарешті оголосили те, чого з нетерпінням очікували їхні налякані співвітчизники - джерелом смертоносної кишкової бактерії виявилося пророщене насіння бобових.

Відповідну заяву зробив президент інституту Роберта Коха Райнхард Бургер. За словами глави інституту, вірогідність виявлення симптомів зараження у людей, які вживали паростки бобових, в 9 разів вища, ніж у всіх інших.

"Я знаю, ви очікували, що я представлю вам їжу і бактерію, які зумовили спалах епідемії. Втім, я не можу цього зробити. Можу лише повідомити, що ми звузили коло підозрілих продуктів до паростків бобових", - каже президент Інституту Роберта Коха Райнхард Бургер.

Також бактеріологи сповістили про добрі новини - відтепер німцям дозволили споживати огірки, помідори та листя салату, які раніше вважалися джерелом поширення інфекції. Раніше представники міністерства сільського господарства Нижньої Саксонії оголосили, що джерелом інфекції могла стати пророщена соя. Проте вже наступного дня ці дані спростували на основі аналізу частини матеріалу.

Загалом, німецькі вчені найчастіше повідомляли про виявлення джерела зараження. Це і не дивно - адже переважна більшість смертей від кишкової палички припала саме на ФРН. Втім, деякі заяви мали буквально катастрофічні наслідки для фермерів.

Приміром, в кінці травня німецькі бактеріологи звинуватили у поширення інфекції іспанські огірки. Моментально продажі городини впали чи не до нуля, а частина фермерських господарств опинилася на межі банкрутства.

Звісно, що обурені іспанці зажадали негайної компенсації збитків. Сума виявилася більш ніж солідною - понад 400 мільйонів євро. Відчуваючи свою провину за необережні заяви, німці погодилися на компенсації. Проте Мадрид обіцяними відшкодуваннями не вдовольнився.

“Іспанський уряд не володіє остаточними цифрами. Фермери стверджують, що вони втрачали в середньому 200 мільйонів євро щотижня. Відтак, та допомога, яку нам обіцяють надати до 30 червня, а це 210 мільйонів євро, є відверто замалою”, - каже держсекретар Іспанії зі справ ЄС Дієго Лопес Гаррідо.

Втім, є і приємні новини. Росія, яка раніше заборонила імпорт усіх європейських овочів, вирішила змінити гнів на милість. На саміті у Нижньому Новгороді президент Дмитро Медведєв заявив, що готовий скасувати заборону на овочі з Європи. Головна умова - виробники повинні надати санітарні гарантії.

“Ми раді, що погодились скасувати заборону на імпорт овочів з Євросоюзу. Окрім цього, ми домовилися якнайшвидше запровадити сертифікацію продукції”, - каже глава Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

“Я лише хочу додати, що ми обговорювали механізм відновлення поставок європейських овочів на російський ринок. Ми готові під гарантії компетентних служб Євросоюзу ці поставки відновити”, - каже президент РФ Дмитро Медведєв.

Політологи зазначають, що це, скоріше, політичне рішення, ніж турбота про власне населення. Адже заборона на імпорт європейських овочів могла негативно вплинути на вступ Росії до Світової організації торгівлі. А змарнувати 18 років напруженої роботи через якісь овочі Кремль був явно не готовий.

Наразі ситуація з кишковою інфекцією до кінця не вирішилася. Адже майже 3 тисячі європейців залишаються на лікарняних ліжках. Для 30 людей епідемія закінчилася вкрай невтішно - вони померли від інфекції. Але медики з різних європейських країн в один голос запевняють - пошесть йде на спад, тому за деякий час про неї забудуть, як про поганий сон.