Підсумки тижня: Верховна Рада скасувала голосування "за наклеп"
Крок вперед, два назад - депутати скасували голосування за скандальний законопроект регіонала Віталія Журавського. Наклеп поки що залишається поза криміналом.
Зареєструвати постанову про скасування власного законопроекту Журавського, за його словами, змусила громадськість. Майже дві сотні журналістів протестували під стінами Верховної Ради, аби регіонал та його колеги раптом не передумали.
Я дякую народним депутатам, що вони підтримали мене. Питання зняте з порядку денного. Крапка. Дякую і вам, - народний депутат України, автор законопроекту Віталій Журавський.
З прийняттям відповідного рішення українських депутатів привітали і США, і Рада Європи.
Не всі проти
Проте у Партіїї регіонів декого нинішня відповідальність за наклеп не влаштовує. Лідер фракції у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає цивільну статтю недієвою.
Вам набрехали, ви не витримали і померли. Дай бог, щоб такого ніколи не було. І тоді вступає цей наклеп - це не жарт. І якщо я голосував в першому читанні, то якщо в подальшому буде можливість голосувати за цей законопроект і він з'явиться, я буду за нього голосувати, - голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Протести журналістів
Ті журналісти, які протестували під стінами Парламенту, називають голосування своєю перемогою і налаштовані й надалі боротися проти посилення відповідальності за наклеп, що фактично обмежує професійну діяльність ЗМІ. Інші - вважають, що їхніх колег використали політики.
Люди, які протестували проти цього закону раптом виявились на одній стороні з Колесніковим, Януковичем і рештою. Вони, продовжуючи протестувати, дали можливість цим людям з Партії регіонів говорити, що ось дивіться, які ми гнучкі, як ми дослухаємось до наших виборців, як ми дослухаємось до вільної преси, - головний редактор сайту Forbes.ua Леонід Бершидський.
Ухвалювати не збирались?
Ухвалювати скандальний законопроект Партія регіонів і не збиралася, вважає політолог Євген Магда. Мовляв, голосувати за криміналізацію наклепу за кілька тижнів до виборів абсолютне безглуздя.
Це вже не перший раз, коли в суспільство вкидається такий, знаєте, бенгальський вогник своєрідний. І він привертає до себе увагу, але за лаштунками ухвалюються закони, які мають, скажімо так, певне фінансове визначення, - політолог Євген Магда.