Підсумки тижня: Візит Януковича до Москви несподівано перенесли
Росія чекає від України офіційної заяви про вступ до Митного союзу, а Європа ставить ультиматуми.
18 грудня Президент України Віктор Янукович збирався до Москви, де президенти обох держа мали обговорити взаємодію України з Митним Союзом Росії, Білорусі і Казахстану. Втім в останній момент візит перенесли на невизначений час.
У прес-службі Адміністрації Президента пояснили, що необхідні додаткові консультації.
Втім, що саме мали підписувати та обговорювати, тримають у таємниці.
Більш балакучі російські сусіди - Президент Росії Володимир Путін повідомив, що Україна поки не подавала заявку на вступ до Митного Союзу, але у Білокам'яній готові зачекати.
Скоріш за все проблема полягала не в тому, що від нас вимагали негайно вступити в Митний Союз. Ми навіть юридично цього не можемо зробити, бо це вимагає певних конституційних змін. Від нас, я думаю, вимагали політичної заяви про те, що ми будемо рухатися до вступу в Митний Союз. Українське керівництво, Янукович поки не готові до того, що від нас хочуть росіяни, - зазначив політолог Володимир Фесенко.
Грати в одні ворота від України вимагає і Євросоюз
За словами голови Комітету Європарламенту Елмара Брока, угоду про вільну торгівлю з ЄС можна підписати вже у листопаді 2013 року на Самміті у Вільнюсі. Але там чекають на Україну без Митного союзу.
Є чітка позиція Європарламенту і єврокомісії, що Україна не може одночасно підписувати Угоди з Митним союзом та Європейським Союзом, це суперечить одне одному. Прийшов час зробити вибір, що буде вигідним у довгостроковій перспективі, - повідомила голова комітету Європарламенту із закордонних справ Елмар Брок.
Вступ до Митного союзу - це шанс для України отримати суттєву знижку на газ
Про це неодноразово заявляв прем'єр-міністр Микола Азаров.
Посол Білорусі в Україні підтверджує, що за тисячу кубометрів російського палива Білорусь платить 165 доларів, при цьому білоруська ГТС належить Росії.
За ним стоїть одне - здавайтесь, входьте в Радянський Союз. Ціни на газ - неправда, це всього-на-всього приманка. Чому? За зобов'язаннями РФ при всупі до СОТ вони змушені привести свої внутрішні ціни на газ до світових, тобто через кілька років газ буде по тій ціні, що у всьому світі, - зазначив народний депутат Віктор Пинзеник.
За даними Держкомстату, 30% українського експорту іде в країни ЄС, ще 30% - в країни СНД, в тому числі і Росію, стільки ж - в Азію. Є тенденція зниження експорту до європейських країн. Так каже експерт Ярослав Жаліло, та нагадує, що Україна ще й член СОТ.