Панікувати зарано: якими будуть стосунки України з сусідніми країнами після виборів

3 жовтня 2023, 19:17
Читать новость на русском

Після останніх подій у США, Словаччині, Польщі може скластися враження, що підтримка України буде слабшати. Але це зовсім не так.

Про це 24 Каналу розповів політолог Валентин Гладких, зауваживши, що не потрібно надмірно драматично сприймати ситуацію у світі. Також не варто інтерпретувати, що події у світі буцімто свідчать про зменшення підтримки України.

Дивіться також Окуповані території, торгові війни та зелена революція: 9 уроків для України на шляху до ЄС

Немає нічого драматичного

Як наголосив Гладких, немає нічого страшного в тому, що на дострокових парламентських виборах у Словаччині перемогла партія колишнього прем'єра Роберт Фіцо, якого називають проросійським.

Вони не назбирали достатньо голосів, щоб одноосібно формувати коаліцію. Тому будуть змушені долучати до себе інші партії, що може знівелювати певні питання та погляди. Також може сформуватися альтернативне ядро з інших партій.

Навіть якщо коаліцію сформує Фіцо, то, впевнений, це не призведе до чогось драматичного. Словаччина – член НАТО та ЄС. Вони будуть озиратися на позицію утворень, частиною яких вони є,
– зауважив Гладких.

Дивіться розмову з Валентином Гладких на ютубі 24 Каналу

У Сполучених Штатах також нічого екстраординарного не відбувається. Там йде бюджетний процес. І кожного року навколо нього тривають гарячі політичні суперечки. А різні російські пропагандисти намагаються сформувати враження, ніби Штати вже не будуть підтримувати Україну.

Впевнений, що ми побачимо там підтримку України в обсягах, яка не менша за попередні. Російські пропагандисти намагаються розкачати тему, що США вже не підтримують Україну. Це спроба видати бажане за дійсне. Нам треба до цього адекватніше ставитися,
– підкреслив Гладких.

Ситуація з Польщею аналогічна. Звісно, і Україна турбується за власних фермерів, і Польща за власних. Однак питання загрози від Росії є значно пріоритетнішим. І зрештою такі сварки відходитимуть на інших план. Тому панікувати не треба.

Військова допомога Україні: коротко

  • У Сполучених Штатах триває формування бюджету на наступний рік. Наразі Палата представників схвалила тимчасовий бюджет на 45 днів. Там поки немає грошей для підтримки України.
  • Президент Джо Байден підписав цей законопроєкт. Утім, він закликав продовжувати допомагати Україні.
  • Речник МЗС Олег Ніколенко прокоментував події у США. На його думку, якби там стався шатдаун, то все було б значно гірше для України.