Ідея Зеленського запросити США – правильна, – Піонтковський про розширення нормандського формат

26 квітня 2021, 18:08
Читать новость на русском

Володимир Зеленський пропонує включити в нормандський формат США, Великобританію і Канаду. Однак зміна складу може не вирішити проблеми – важливо також зміст, хоча ідея правильна.

Таку думку висловив Андрій Піонтковський – російський публіцист зі Сполучених Штатів. Він вважає, що мінський формат взагалі треба завершувати, оскільки Москва не збирається виконувати базові домовленості.

Про що мова До нормандського формату повинні приєднатися США, Британія і Канада, – Зеленський

Чи можуть США увійти в нормандський формат

На його думку – це суперечливе питання. Він вважає, що Зеленському потрібно залучити до процесу врегулювання більш дружні країни, ніж Канада чи Велика Британія. Зрештою, публіцист вважає, що ідея їх запросити – правильна. Втім, важливо не лише це, а і зміст перемовин.

Про перемовини з Росією

Він нагадав, що все зводиться до того, що Москва фактично намагається визнати в українському правовому полі своє військово-терористиче угрупування і змусити Україну змінити Конституцію.

Тим самим, як він наголосив, на очах усього світу, вони не виконують базові положення мінського формату – припинення вогню та вивід російських військ з української території.

Пора визнати, що ці домовленості взагалі не працюють і в цьому винна Росія. Тож треба шукати інші способи врегулювання. Єдиним, чим може допомогти світова спільнота – припинити кровопролиття,
– зазначив Піонтковський.

Він також додав, що Володимир Путін не збирається розмовляти з Україною про окупацію Криму та Донбасу. Тож, "говорити з Путіним немає про що".

Піонтковський про розширення нормандського формату: дивіться відео

Що відомо про формати переговорів з Росією

  • Зараз мирні перемовини України та Росії відбуваються у 2 форматах – мінському й нормандському.
  • Мінський є регулярним процесом і передбачає участь 2 сторін конфлікту за посередництва ОБСЄ. Нормандський – перемовини глав держав 4 країн: України, Росії, Німеччини та Франції.
  • Однак за майже 7 років війни жоден з форматів не є дієвим через неготовність російської сторони до співпраці.