Північна Корея може стати новим майданчиком протистояння США і Росії

17 квітня 2017, 20:15
Читать новость на русском

Під час свого першого турне Азією віце-президент Сполучених штатів Майк Пенс заявив, що в американської влади увірвався терпець щодо ядерних випробувань Пхеньяна. І натякнув на можливі ракетні удари по КНДР. На це відразу відреагувала Росія.

США не залишать Південну Корею наодинці з Північним сусідом, який поводить себе дедалі агресивніше і продовжує ядерні та ракетні випробування. Такий головний месидж візиту віце-президента США до Сеула. Там Майк Пенс відвідав демілітаризовану зону на кордоні двох Корей.

Окрім слів підтримки на адресу Сеула, Пенс також висловив останнє попередження Пхеньяну. За словами віце-президента США, у Вашингтона увірвався терпець щодо ядерних вибриків КНДР. Тож президент Дональд Трамп готовий до радикальних дій аби забезпечити спокій в Азії.

Північній Кореї краще не випробовувати рішучість Трампа або ж міцність Збройних сил США у цьому регіоні. Впродовж останніх 18 місяців Північна Корея провела 2 незаконних випробування ядерного боєзаряду. А також безпрецедентну кількість ракетних випробувань. Навіть включно з невдалим під час мого візиту. Епоха стратегічного терпіння закінчилась,
– наголосив віце-президент США Майк Пенс

Читайте також: США заявили, що їм "урвався терпець" щодо КНДР

Від таких слів американського віце-президента відразу заметушилися у Кремлі. Там вочевидь ще не оговталися від удару США по сирійській авіабазі Шайрат. Очільник російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Москва категорично проти застосування сили проти Північної Кореї.

Ще один важливий гравець у північнокорейському питанні і традиційний союзник Пхеньяна – Китай. Президент США Дональд Трамп у своєму Twitter написав, що Пекін співпрацює з Вашингтоном, аби зберегти стабільність у регіонів.

Читайте також: Запуск ракети КНДР закінчилася невдачею, – ЗМІ

Водночас у МЗС Китаю наголосили, що Піднебесна проти розгортання в Південній Кореї американської системи протиракетної оборони ТЕД. Мовляв, вона загрожує безпеці Китаю.

Нагадаємо, відносини між Вашингтоном і Пхеньяном вкотре загострилися на початку березня. Тоді КНДР запустила чотири балістичні ракети, назвавши це репетицією удару по американських базах в Японії. Дональд Трапм зі свого боку пообіцяв за потреби силою "вирішити проблему" КНДР і направив до Корейського півострова кілька військових кораблів на чолі з авіаносцем.