По всій Україні лунала повітряна тривога: росіяни піднімали в небо МіГ-31К

7 вересня 2023, 20:07
Читать новость на русском

Ввечері 7 вересня по всій Україні оголосили повітряну тривогу. Росіяни підняли у небо МіГ-31К, який потенційно міг нести на борту ракети "Кинджал".

Окупанти вкотре вирішили полякати українців власним залізяччям. Однак закликаємо не ігнорувати повітряні тривоги та подбати про власну безпеку.

Дивіться також Причина тривог українців: що відомо про літак МіГ-31К, який несе ракети "Кинджал"

Повітряна тривога 7 вересня: що відомо

20:57 Повітряні Сили оголосили про відбої повітряних тривог по Україні. Загалом вона тривала менш як годину. Пусків російських ракет не зафіксовано. 20:04 По всій території України оголосили повітряну тривогу. Причиною сирен став російський винищувач МіГ-31К, який злетів з аеродрому Саваслейка, що у Нижньогородській області. Він потенційно може здійснити пуск аеробалістичних ракет "Кинджал".

Де знаходиться Саваслейка: дивіться на карті 

Що відомо про ракети "Кинджал"

  • Х-47м2 "Кинджал" – це російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс, який відноситься до найновіших. Ракета може нести ядерний або звичайний боєзаряд.
  • Бойова частина цих ракет рухається на гіперзвукових швидкостях в атмосфері, саме тому їх так важко збити. Їх швидкість може досягати 10 махів – приблизно 12 000 кілометрів на годину. Також через це вона здатна прямо перед вибухом пробивати будь-яку броню.
  • Один літак МіГ-31К здатен нести лише одну гіперзвукову ракету "Кинджал". Максимальна відстань до цілі становить 2000 кілометрів.Також носіями ракет "Кинджал" можуть бути стратегічні бомбардувальники Ту-22М3, які здатні нести 4 ракети
  • Побачити пуск "Кинджалу" Повітряні Сили не можуть, саме тому під час кожного злету МіГ-31К лунають сирени. Часу на її збиття надзвичайно мало. 
  • Збройним силам уже вдавалося збити "Кинджал" – вперше це сталося 4 травня 2023 року. Наступний раз ці ракети по Україні запустили 16 травня. Тоді ППО вдалося збити 6 запущених "Кинджалів".
  • Варто зазначити, що час виготовлення таких ракет надзвичайно великий. Для створення 1 – 2 "Кинджалів" Росія витрачає близько місяця. На озброєння цю ракету окупанти отримали у 2018 році.