Побороти пропаганду може лише якісна інформація, — Герасим'юк

26 березня 2015, 20:33
Читать новость на русском

Про рішення Нацради, конфлікт зі "112" та інформаційну війну у студії Телеканалу новин "24" розповіла перший заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим'юк.

Про конфлікт зі "112"

За її словами, "112" канал має кілька попереджень від Нацкмісії, сьогодні представники каналу продемонстрували — одну проблему вони вирішили, тому одне з попереджень було скасовано.

"Кампанія, яка ведеться 112 каналом проти Нацради, на мій погляд йде в розріз з тими принципами свободи слова, про які канал заявляє. Я завжди за журналістів, за їхнє право говорити. Але я не можу підтримувати журналістів, які стають маріонетками у своїх власників і які зовсім не пручаються цьому", — сказала Герасим’юк.

Герасим’юк додала, що сьогодні "112" отримав чергове попередження через те, що канал не виконує умови однієї з ліцензій.

Про власників ТРК

Проблемою є й те, що Нацраді не відомі реальні власники телерадіостанцій. Питання про власника, каже Герасим’юк, чи не перше, яке задають каналу, коли просять ліцензію чи ефір.

"Дуже багато власників каналів, імена яких нам називають, насправді ними не є, тому що ті видатки на утримання каналу не відповідають їхнім статкам. Ми звертаємося до парламенту, щоб він навів лад у цьому питанні, щоб ми точно знали чи я це думка. Адже сьогодні, на жаль, позиція каналу – це думка власника", — сказала перший заступник голови Нацради.

Про інформаційну війну

За її словами, межа між цензурою і опором проти інформаційної війни полає там де й межа між журналістикою і пропагандою.

"Я виступаю проти будь-якої пропаганди з нашого боку, я не вітаю контрпропаганду. Я виступаю за якісну інформацію. Це буде найсильніша зброя . Інформація, яка не вбиває, не створює паніки, яка не несе закликів до суспільства, яка не принижує гідність людини, її вподобань", — наголосила Герасим’юк.

Вона наголосила, що Нацрада не може заборонити будь-який кінопродукт. Але рада може прореагувати на запит громадськості.

Ми звернулися до експертної комісії Держкіно і вона свої висновки зробила,
— розповіла представник Держкомісії.

"Поки що ми дискутуємо з каналами чи все російський продукт є пропагандистським і пропонуємо їм самим відреагувати на обурення громадськості", — каже Герасим’юк.