Наші з вами збитки: як податки українців фінансують корупціонерів

28 вересня 2018, 18:00
Читать новость на русском

Сьогодні продовжимо говорити про наші з вами податки, з яких наповнюється три четверті національного бюджету.

Так, три четверті бюджету країни наповнюють не податки великих підприємств чи олігархів, а зроблені нами гроші, майже половину яких забирає держава.

Читайте також: Ціна держави: все, що ви не знали про свою роль у наповненні національного гаманця

Для прикладу, отримують на руки 7 тисяч гривень в місяць, за рік ви на себе і родину витратите 66 тисяч, а державі віддаєте - 61 тисячу гривень. Якщо в родині працюють двоє – держава забере у вас податками більше ніж 100 тисяч.

Порахуйте скільки податків забирає держава саме з вашої родини – це займе у вас рівно дві хвилини. Забиваєте в Інтернеті “Ціна держави” і прямо на сайті рахуєте. Підрахунок абсолютно анонімний, розробники сайту ніяк не збирають внесені дані.

Гарантую, що ви будете вражені отриманими цифрами. Саме з цих десятків тисяч, забраних державою в звичайних громадян на три четверті формується національний бюджет. Не з податків великих підприємств чи, тим більше, олігархів. З податків звичайних таких як ми громадян.

Давайте перерахуємо ці податки. ЄСВ - 22%, ПДФО - 18%, ПДВ - 20%, військовий збір та різного роду акцизи. ЄСВ і ПДФО (а це ті 40% зарплати, які ми не отримуємо) державі перераховує наш працедавець.

Але це зароблені працівником, а не підприємством гроші. Підприємство окремо сплачує свої податки, як юридична особа. ПДФО, наприклад, так і розшифровується: податок на доходи фізичних осіб. Працедавець виступає в ролі податкового агента, тобто просто перераховує державі зароблені вами гроші.

Давайте ще з такого боку зайдемо. Припустимо на руки ви отримуєте 10 тисяч гривень. Для рівного рахунку. Так от насправді заробляєте ви не 10 тисяч, а 14. Просто ваших 4 тисячі (плюс військовий збір) працедавець фактично замість вас переслав державі.


Розрахувати податки можна в Інтернеті

Якщо, припустимо, завтра зникає і ЄСВ, і ПДФО, то ці чотири тисячі працедавець платитиме вам, а не лишатиме собі. Бо це зароблені вами гроші.

І тут маю новину для пенсіонерів. Друзі, ви теж сплачуєте податки, ви все вірно почули. Так держава не забирає з вашої пенсії ні ЄСВ, ні ПДФО. На руки ви отримуєте 100% вашої пенсії.

Проте купуючи в магазині будь-який товар, ви сплачуєте державі 20% податку на додану вартість. Завжди, оплачуючи комунальні послуги, ви сплачуєте ті самі 20% ПДВ, а зверху ще й акциз.

Шановні пенсіонери, ви теж сплачуєте податки. Тобто навіть на пенсії ви продовжуєте фінансувати державу. Наприклад, пенсіонер в Житомирській області в цьому році заплатить податками 5 тисяч гривень. З них 4,5 тисячі – податок на додану вартість та ще 500 гривень – акцизи та мито.

До речі, навіть якщо ви отримуєте гроші в конверті, або, наприклад, вам їх перераховують рідні за кордону, ви все одно сплачуєте податки. Як мінімум 20% податку на додану вартість ви сплачуєте точно.


Зарплата в конверті

Скільки ми віддаємо державі, ніби, більш-менш розібралися. А тепер кілька цифр про те, скільки цих наших грошей, вкрали у нас корупціонери у владі.

Для підрахунку візьмемо тверду, задокументовану цифру 196,6 мільярда гривень. Саме такими є збитки держави (тобто наші з вами збитки) у справах, які розслідують 250 детективів Національного Антикорупційного Бюро).

Я наголошу, що йдеться про збитки встановлені експертизами в рамках кримінальних проваджень. Це цифри за вірогідність яких експерти несуть кримінальну відповідальність.

Так от, 12 років мешканці всієї Чернівецької області сплачували податки, суму яких чиновники вкрали у нас лише у справах, які розслідує НАБУ. При чому йдеться лише про розслідування трьох останніх років, які ведуть 250 детективів.

Насправді ж вкрали у нас набагато більше. Проте, погодьтеся, що крадіжка суми податків цілої області за дванадцять років, вражає. Особливо, коли розумієш, що йдеться про наші гроші. Гроші, які ми чесно заробили і віддали державі. І які у нас тупо вкрали.

Як ви розумієте неможливо вкрасти такі гроші, не будучи частиною влади, або, як мінімум, без найвищої в цій владі криші. Саме тому ця криша, ой, пробачте, влада пробує знищити Антикорупційне Бюро, щоб крадіжки дванадцяти річних податків мешканців цілої обласні не були розслідувані.

Ну, і щоб вони, тобто злодії, могли не зупинятися на досягнутому, вірніше на у нас з вами вже вкраденому. Адже громадяни, тобто ми з вами, й далі віддаємо державі майже стільки ж, як витрачаємо на свої родини.

Читайте також: Справа рюкзаків Авакова: чому Холодницький та Луценко не карають топ-корупціонерів

Друзі, пам’ятайте, корупціонери крадуть не ефемерні “державні фінанси”. Вони завжди крадуть наші податки, тобто зароблені нами гроші. Гроші, які ми віддали в спільний національний гаманець, і які мали би зробити кращим життя кожного українця.