Думаю, що відбулося далі, глядачі мого блогу точно знають. Я описав цей сценарій ще кілька місяців тому, як тільки прокурори Холодницького вивели сина міністра Авакова зі справи "рюкзаків Авакова".

Читайте також: Як домогтися ув'язнення ТОП-корупціонерів, або Чому політики "пудрять нам мізки"

Так ось на днях справу було остаточно поховано Холодницьким, його прокурорами і "чесним" українським судом. Син Авакова, як і його заступник, не понесли жодного покарання. Та що там вони, їхня шістка, яка, визнала вину, тобто зізналася в злочині отримала два роки іспитового терміну. Тобто він навіть на день за ґрати не потрапив. А ще сам злочин виявився для цих покидьків дуже прибутковим.


Олександр Аваков

Бо компенсувати Аваківська шістка має трішки менше п’яти мільйонів гривень. Це при тому, що перша експертиза встановила утричі більше збитків –14 мільйонів гривень. Тобто злодіїв, яких Антикорупційне бюро викрило на крадіжці у військових, прокурори Холодницького мало того, що відмазали, ще й подарувати наших з вами 9 мільйонів гривень.

До речі, про цих 9 мільйонів гривень. Майже три тисячі українців мають цілий рік впахувати, щоб армія могла отримала з бюджету таку суму. Тобто Холодницький допоміг корупціонерам вкрасти армійські податки трьох тисяч українців.

Треба визнати, що цей бій з корупціонерами українське суспільство програло: винних не покарали, наші гроші не повернули. Проте ця тактична поразка наближає нас, як суспільство, до стратегічної перемоги.

Посудіть самі. По-перше, ще ніколи за часів Незалежності справа проти сина чинного міністра не просунулася так далеко. Честь за це і хвала детективам Національного Антикорупційного Бюро.

По-друге, рятуючи від покарання сина Авакова, криші корупціонерів довелося себе засвітити. Тепер ми точно знаємо, хто допоміг корупціонерам уникнути покарання, а значить - поіменно знаємо з ким боротися.

Отже, формально рішення про виведення із цього провадження прийняв підлеглий Холодницького – прокурор Кричун. Антикорупційне Бюро оскаржило це очевидно незаконне рішення Кричуна. І тут фіксуємо другого відповідального за вигородження корупціонерів та крадіжку у нас 9 мільйонів.

Читайте також: Недотримання законів Конституції: чому Порошенко хоче перенести президентські вибори

Назар Холодницький – керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Він підписався під тим, що син Авакова, біднятко, ні в чому не винний. Процитую Холодницького у цій справі: "Я вважаю рішення прокурора Василя Кричуна законним та обгрунтованим".

На жаль, справа рюкзаків Авакова – не єдина справа справа НАБУ, знищена Холодницьким (про решту розповім в наступних блогах). І тут ми підходимо до третього, як на мене, другої за висотою криші ТОП-корупціонерів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко відмовився підписувати підозру Назару Холодницькому навіть після того, як НАБУ зафіксували знищення останнім справ просто в своєму кабінеті.

Підписання підозри Луценком – необхідна умова відсторонення Холодницького. Тож, не підписавши її, Луценко взяв на себе всю повноту відповідальності за кожну знищену Холодницьким справу НАБУ.

Давайте закріпимо. Відповідальним за відмазування винних у справі рюкзаків Авакова: прокурор Кричун, його керівник Холодницький та Юрій Луценко. Останні двоє особисто відповідають й за всі інші знищені антикорупційною прокуратурою справи.


Юрій Луценко

Ну і на сам кінець, нагадаю конституційну процедуру призначення Генпрокурора. Його кандидатура пропонує Президент, а затверджує Верховна Рада. Звільнити може Верховна Рада, в тому числі за прохання Президента.

Тож, якщо президент Порошенко не звертається до ВРУ за звільненням Луценка, – він підтримує всі його дії, в тому числі описані вище. Якщо "Блок Петра Порошенка" і "Народний Фронт" не голосують за звільнення Луценка – вони підтримують всі його дії та бездіяльність.

За знищені справи НАБУ (в тому числі справу "рюкзаків Авакова") мусимо добитися покарання і Холодницького, і Луценка. Інакше вони й далі захищатимуть ТОП-корупціонерів.

Читайте також: Дешеві боягузи, або Як система продовжує відмазувати від в’язниці сина Авакова

Проте допоки Луценка та Холодницького захищатиме Порошенко, покарати їх просто не можливо. Завершити цей не складний логічний ланцюжок пропоную кожному з вас самостійно.