Подвійне блокування, сидячий протест та нові закони: як працює Верховна Рада
Блокування проти блокування. Депутати коаліції обгородили собою трибуну і президію, аби не допустити туди "радикалів" та "тимошенківців", через блокування котрих вчора засідання так і не почалось. А ті сьогодні пішли далі і оголосили сидячий протест. Попри подвійне коло депутатів навколо трибуни — Рада все ж спромоглася навіть ухвалити кілька доленосних законів.
"Народний фронт" і президентська фракція о 7:30 уже в Раді. Взяли в кільце президію і трибуну, аби не допустити вчорашнього. Через блокування "радикалів" і "Батьківщини" тоді засідання так і не почалось.
Народні депутати з різних фракцій, учасники АТО, вважаємо, що блокувати парламент воюючої країни — це злочин,
— виголосив звернення голова Верховної ради України Андрій Парубій
Прикриватись АТОшниками цинічно — заявив Ляшко. І оголосив сидячий протес.
"І не прикривайтесь фронтом. Бо грабувати учасників АТО і членів їх сімей — це так само злочин", — заявив лідер Радикальної партії.
Його вчорашні соратники по блокуванню новий формат протесту не підтримали. Але до звинувачень у цинізмі приєднались.
Читайте також: Тимошенко з Ляшком хоче створити опозицію
Цинічно прикриватись тарифами, — заявили у відповідь люди в камуфляжі.
Не можливо переживати за тарифі тій особі, яка підписала з Путіним контракт за ціною газу, який став найвищим в історії України,
— пролунало у відповідь від заступник голови депутатської фракції "Народний фронт" Андрій Тетерук
Читайте також: Лідерський потенціал Тимошенко обмежений дружбою із Кремлем та власними амбіціями, – експерт
Попри перепалку, депутати спромоглись і тиснути на кнопки. По-перше, гарантували працевлаштування АТОшникам.
Їх включають до квоти обов'язкової до працевлаштування. Це 5 %. Кожен роботодавець повинен прийняти. Якщо він їх приймає на 2 роки, то роботодавцю повертається ЄСВ, той податок який вони сплачують за цю людину,
— пояснила голова комітету ВР з питань соціальної політики Людмила Денисова.
По-друге, ухвалили закон про амністію на 2016 рік. Окрім ув'язнених за легкі злочини, свобода чекає і на засуджених учасників бойових дій. Бо нині їх судять за законами мирного часу. Проте це не стосується важких злочини. Попри це, екс-регіонали виступали проти.
Читайте також: Депутат розповів, які злочини в зоні АТО підпадають під амністію
Вистачило і голосів для ухвалення в першому читані закону "Про державну службу" в авторстві депутатів від президентської фракції. За ним держслужбовці можуть бути членами партій. А кандидатів на посаду голови райдержадміністрації відбиратиме Комісія при президентові. А не уряд, як передбачено Конституцією.
Якщо закон приймуть у цілому, то це дозволить президенту фактично узурпувати місцеву владу, попереджають у "Самопомочі" і "Батьківщині". А от законопроект "Про державну службу", де немає пунктів про посилення ролі президента депутати провалили.
Читайте також: Депутат від БПП гостро розкритикувала президента: Порошенко цинічно збирає владу
Як і призначення за своєю квотою нових членів Ради НБУ, на місце семи звільнених. Виявилось, депутатам запропонували не ті кандидатури, які планувалися раніше. Вмовляти їх приїхав сам прем'єр Гройсман. І таки вмовив проголосувати за компромісний варіант.
Читайте також: Рада дозволила серйозніше карати п’яних водіїв