Липень почнеться з аномальної спеки: аж до +40 градусів

29 червня 2024, 20:00
Читать новость на русском

Джерело:

Meteoprog

У липні Україну чекає період спекотної погоди. Через дефіцит опадів є ризик розвитку посухи та високий рівень пожежної небезпеки.

Аномальна спека охопить більшу частину території України. Про це повідомив синоптик Ігор Кібальчич.

Дивіться також Буде ще спекотніше, місцями спека 36 градусів: детальний прогноз погоди на 30 червня

Погода на липень в Україні

Експерт зауважив, що цього року центральний місяць календарного літа розпочнеться з аномальної спеки. Вона охопить більшу частину території нашої держави.

Максимальні денні показники у першій декаді липня можуть досягати позначок +34 – +39 градусів,
– спрогнозував Кібальчич.

Додав, якщо в західних і північних регіонах спекотна погода надовго не затримається, то центральні, південні та східні перебуватимуть під палючим сонцем і за відсутності дощів впродовж найближчого тижня, чи навіть довше.

Синоптик пояснив, що винуватцем такої спекотної та сухої погоди стане блокувальний синоптичний процес над районами Середньої та Верхньої Волги, пов'язаний з теплим висотним антициклоном. Оскільки він буде малорухомим і локалізуватиметься саме над Східною Європою, складуться сприятливі умови для поступового прогріву та "застою" повітряної маси, що циркулює в його межах.

Тим часом західні області України перебуватимуть в більш комфортній і менш спекотній повітряній масі з великою кількістю дощів, завдяки динамічнішим процесам в атмосфері та переважанню циклонічної діяльності.

Читайте також Екстремальна погода загрожує врожаям від Чорного моря до США

Як пережити спеку / Інфографіка 24 Каналу

До речі, липень традиційно називають маківкою літа. Саме цього місяця середня температура повітря зазвичай найвища. Абсолютні показники максимальної досягали в окремі роки +36 – +41 градуса, особливо у східних та південних областях України.

Окрім того, у липні спостерігаються потужні грозові процеси, що супроводжуються випаданням локальних, але сильних злив, часом з градом та шквалистим посиленням вітру.

"Також липень – це єдиний місяць року, коли жодного разу не фіксувалися заморозки в будь-якій точці України (за винятком високогір'я Карпат) за весь період метеорологічних спостережень", – зазначив Кібальчич.