Поки діалог триває, у Росії зв'язані руки щодо воєнних дій, – Гармаш
Кремль досі намагається змусити Україну визнати бойовиків ОРДЛО, позиція Києва у цьому питанні незмінна. Водночас діалог з Москвою може бути хорошим знаком.
Представник Росії Дмитро Козак на зустрічі радників у нормандському форматі відверто сказав, чого хоче Кремль – щоб Україна обговорювала і письмово реагувала на плани ОРДЛО. Про це в ефірі 24 каналу розповів представник Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш.
Зверніть увагу Ніколи не підемо на це, – Кулеба про переговори з проросійськими бойовиками
Україна сама вирішить, як реагувати, – Гармаш
Обговорювати готові будь-які ініціативи, які є у розпорядженні Тристоронньої контактної групи, але українська сторона сама вирішуватиме, як реагувати, сказав Гармаш.
Письмово реагувати на документи ОРДЛО, звісно, Україна де буде. Тому що де-факто це означатиме визнання ОРДЛО стороною конфлікту та переговорів, що звільнить Росію від відповідальності за те, що вона робить.
У ТКГ, за словами Сергія Гармаша, працюватимуть з документами, які є і, можливо, українська сторона доповнюватиме свої пропозиції.
"Говорити та обговорювати, вважаю, ми дійсно повинні – будь-які пропозиції, якщо вони сприяють врегулюванню. Але реагувати так, як хоче Росія, письмово, думаю, ми не будемо", – додав представник Донеччини у ТКГ.
У Росії певною мірою зв'язані руки, – Гармаш
Наступна зустріч "нормандської четвірки" залежатиме від того, як Росія промоніторить роботу ТКГ, сказав Гармаш. Якщо Німеччина та Франція, як жалівся Козак, не захотіли тиснути на Україну, то їхня позиція може залишитися такою ж.
Поки діалог триває, у Росії певною мірою зв'язані руки щодо воєнних дій. Вже добре, що перемовини тривають.
Гармаш про нормандський формат: дивіться відео
Нормандський формат: останні новини
- 10 лютого у Берліні завершилися переговори політичних радників глав держав "нормандської четвірки".
- Говорили 9 годин, проте спільного документа за підсумками розмови не погодили.
- За словами глави Офісу Президента Андрія Єрмака, який представляв Україну в Берліні, сторони погодилися, що потрібно розблокувати роботу ТКГ з урегулювання конфлікту на Донбасі.
- Водночас заступник глави адміністрації Володимира Путіна Дмитро Козак заявив, що на наступному засіданні ТКГ має мовитись і про переговори Києва з бойовиками в ОРДЛО. Це попри те, що Україна неодноразово заявляла – діалогу з бойовиками не буде.