Політв'язень Чирній повернувся в Україну після 7 років за ґратами

7 травня 2021, 16:06
Читать новость на русском

Український політв’язень Олексій Чирній з так званої "групи Сенцова" повернувся в Україну після 7 років ув'язнення в Росії. Окупанти цинічно і необґрунтовано звинувачували його у підготовках терактів.

Олексія Чирнія звільнили з колонії 7 травня. Як повідомила омбудсмен Людмила Денісова, Олексій наразі перетнув українсько-російський кордон і прибув в пункт пропуску "Мілове" Луганської області.

Нещодавно Ексв'язні Кремля передали Блінкену лист про репресії Росії

Що відомо про ув'язнення Олексія Чирнія в Росії

7 років він відбував покарання через незаконний вирок суду за начебто підготовку терактів на території тимчасово окупованого Криму. Олексія незаконно утримували в декількох колоніях суворого режиму на території Росії: в Магадані, Москві, Ростові-на-Дону.

7 травня Олексій вийшов з виправної колонії суворого режиму №15, що у місті Батайську Ростовської області. Під наглядом озброєної охорони його етапували до російсько-українського кордону для примусової депортації.

Окупанти навіть не надали Олексію можливості поспілкуватися з батьками, зазначила Денісова. Вони приїхали з окупованого Криму, аби зустріти сина.

"Справа Сенцова"

Кримчанина Олексія Чирнія затримали навесні 2014 року російські силовики і судили за обвинуваченнями в організації терактів на півострові.

Разом із ним звинувачували:

  • українського кінорежисера Олега Сенцова;
  • фотографа Геннадія Афанасьєва;
  • активіста Олександра Кольченка.

Чирній уклав угоду зі слідством і дав свідчення у цій справі, його засудили до 7 років позбавлення волі. За умовами угоди зі слідством, на процесі Чирній і Афанасьєв повинні давати свідчення проти Сенцова і Кольченка.

Коротко про Олексія Чирнія:

  • Він український науковець, який до окупації Криму працював викладачем військової історії в Сімферопольському інституті культури.
  • У 2014 році окупанти звинуватили його у "підготовці теракту" й кинули за ґрати.
  • Чирнія примусово оголосили "громадянином Росії", а тому не пускали до нього українського консула.
  • Сам політв'язень наполягав, що він є громадянином України, а у 2015 році розповів адвокату про катування в російській тюрмі.