Засуджений росіянами у Криму Микола Семена вже в Києві: зворушливі фото

19 лютого 2020, 09:08
Читать новость на русском

Український журналіст Микола Семена, якого російські окупанти засудили за невизнання анексії Криму, 18 лютого прибув на материкову частину України. А вже 19 лютого бранця Кремля зустріли у Києві.

Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила українська омбудсменка Людмила Денісова. Вона зауважила, що за розпорядженням глави держави кримський журналіст отримає необхідне висококваліфіковане лікування у Науково-практичному центрі профілактичної та клінічної медицини.

Актуально: Скільки українців досі перебувають у полоні Росії: нові дані

Водночас, проєкт "Крим. Реалії", оглядачем якого є Семена, пише, що журналіст вирушив в Україну на лікування. За останні роки у 69-річного загострилися проблеми зі здоров’ям. Ще на етапі судових розглядів стало зрозуміло, що у нього серйозні захворювання серця та хребта.

Після проходження курсу лікування та реабілітації Семена отримає соціальне забезпечення від держави у повному обсязі. Щиро радію звільненню ще одного незаконно засудженого окупаційною владою громадянина України,
– написала Денісова.

Сам Семена у Києві розповів, що дуже хоче повернутися у професію та, що скучив за журналістикою.


Кримський журналіст Микола Семена прибув до Києва/ фото "5 канал"


Семену зустріли на вокзалі у Києві/ фото "5 канал"

У Криму належного лікування йому ніхто надати не може, а у Київ Семену окупанти спочатку взагалі не відпускали. Від запропонованої йому альтернативи у московських клініках журналіст відмовився.

Хто такий Микола Семена? Український і кримський журналіст. Окупанти засудили його за те, що він не визнає анексію Криму Росією.

У вересні 2017 року російський суд у Сімферополі призначив Семені покарання у вигляді 2,5 роки умовно з випробувальним терміном на 3 роки й забороною займатися публічною діяльністю на 3 роки. У грудні того ж року підконтрольний Кремлю "Верховний суд Криму" частково пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання, скоротивши термін заборони публічної діяльності до 2 років.