Посол України сказав, чи може Японія силою вирвати Курили з "лап" Росії
Після Другої світової війни японці прийняли, мабуть, найбільш пацифістську Конституцію. Стаття 9 документу заперечує право нації на війну, в буквальному сенсі.
Про це в ефірі 24 каналу розповів надзвичайний і повноважний посол України в Японії Сергій Корсунський. Він також додав, що через конституційну заборону Японія не має Збройних Сил, як таких.
Читайте також До них навіть не підходять, – Кислиця про ставлення західних послів до росіян після 24 лютого
Що відомо про оборонну здатність Японії
"Японці все ж розвинули потужні збройні формування з усіма ознаками армії. Попри те, що це чудово навчені та зразково оснащені війська, Японія за жодних обставин не може здійснювати збройне протистояння", – пояснює посол України в Японії.
За його словами, північні території державі потрібно повертати, але найбільшою загрозою є Північна Корея, що постійно випускає ракети в Японське море.
Це пряма загроза і навіть проти неї Японія не може здійснювати перші кроки, бо є заборона Конституції,
– стверджує дипломат.
"З іншого боку – стратегічний договір із США, і є навіть ядерні гарантії проти будь-якої зовнішньої загрози. Тобто в такій ситуації втрутитись мають США", – зазначає Корсунський.
Чи зможе Японія забрати Курильські острови
Щодо повернення північних територій, від Японії не варто очікувати будь-яких силових кроків,
– переконаний посол.
Водночас японське суспільство дуже активно обговорює питання збільшення коштів на оборону, а також зміну Конституції. Достеменно не відомий контекст змін, але у найвищому політикумі такі розмови присутні, стверджує Сергій Корсунський.
Довідка. Питання Курильських островів виникло через їхню окупацію СРСР в 1945 році, під час японсько-радянської війни, що була частиною Другої світової. До загарбання острови входили до області Немуро, префектури Хоккайдо. Після окупації вони увійшли до складу Сахалінської області. Японія вперше з 2003 року заговорила про окупацію власних територій.Перспектива повернення Курильських островів до складу Японії: дивіться відео