Повідом про порушника – отримай гроші: у Золотоноші оригінально стежать за благоустроєм

14 грудня 2021, 09:09
Читать новость на русском

У місті Золотоноша на Черкащині вирішили боротися з тими, хто смітить. За повідомлення про порушника готові платити по 200 гривень.

Мерія міста створила спеціальний чат, куди можна надсилати фотографії порушників благоустрою. У такий спосіб планують полегшити життя комунальників.

Цікаво У Черкасах почали виготовляти паливо з відходів

"Де гілки вкидати, де пляшки – все на купу, а нам тоді важко його вантажити й затримуємося біля кожного смітника", – розповіла працівниця підприємства з благоустрою Ірина Гудзенко.

Допомога комунальникам

Замість 10 хвилин комунальники витрачають годину на прибирання хоча би біля одного смітника. Часто доводиться залучати ще й приватну службу.

Люди думають, що якщо заплатили 28 – 30 гривень на місяць за сміття, то можуть викидати його, де заманеться,
– зауважила директорка приватного підприємства з вивезення ТПВ Олена Козлова.

Окрім цього, договори з підприємствами із благоустрою мають не всі мешканці Золотоноші. Дехто не хоче платити грошей, але складає сміття біля баків уночі, дехто – вивозить непотріб до найближчої покинутої хати.

Гроші за порушника

Оштрафувати порушників за таке неподобство можна, якщо місцева влада матиме докази. Перший крок уже зробили – зареєстрували у вайбері номер управління житлово-комунального господарства.

Якщо небайдужі містяни надсилатимуть світлини з порушниками, обіцяють віддячити 200 гривнями винагороди. Ініціативу придумали, оскільки вже були анонімні звернення.

Компенсація грошова є, але люди не просять. Вони люблять своє місто й надали інформацію просто так.

Артем Харін

Керівник управління ЖКГ Золотоніської ОТГ

Така ідея сподобалася далеко не всім у місті. Дехто з жителів зазначає, що наші люди не звикли доносити на своїх сусідів.

Актуально Забруднення та навіть хвороби: чому варто сортувати сміття в сучасному світі

Однак упродовж 2021 року протоколи за порушення правил благоустрою склали на понад сотню містян. У мерії сподіваються, що завдяки новому чату співпраця з мешканцями буде ще ефективнішою, а місто – чистішим.