Дія привітала українців з Геловіном сповіщенням від ТЦК

31 жовтня 2023, 14:18
Читать новость на русском

Джерело:

Дія

Сервіс державних послуг Дія у жартівній формі привітав українців із Геловіном та, передбачивши реакцію українців, попросив завантажити застосунок назад.

Спершу у телеграм-каналі застосунку опублікували повідомлення від ТЦК, яке нібито прийшло українцям. Однак зміст повідомлення – жартівливий, та і світлина зроблена у стилі Геловіну. 

Дивіться також Дія та "Оберіг": як будуть пов'язані реєстри, і чи будуть електронні повістки


Сповіщення від Дії, яке нібито отримали українці / Фото з телеграм-каналу застосунку 

Команда Дії передбачила, що не усім українцям сподобається жарт, та опублікувала пояснення з проханням повернути застосунок. Мовляв, ніяких повісток через Дію не буде.  

Завантажуйте застосунок назад. Дія не надсилає повістки, навіть розробка такого сервісу не планується. Happy Halloween,
– йдеться у повідомленні.

Що таке Геловін


У ніч на 1 листопада світ відзначає Геловін – це так званий День усіх святих (англ. All Hallows' Eve). Існує дуже багато версій походження цього свята. Історично в цей день згадували померлих і молилися за їхні душі, але й про грішників не забували – голосно стукали в сковорідки, щоб вони ще більше мучились. Сучасний спосіб відзначати Геловін з'явився в Америці у XIX столітті: саме там з'являються первдягання у чортів і відьом, дитячі походеньки по сусідах ("солодощі чи капощі") та вирізання гарбузів. У сучасній Україні дехто засуджує це свято, але його варто сприймати швидше як розвагу, аніж щось серйозне.

Е-повістки через Дію: що відомо

  • Віцепрем'єр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров спростував інформацію про те, що військовозобов'язаним українцям надходитимуть повістки через застосунок "Дія".
  • Водночас в Україні уже запустили електронний реєстр військовозобов'язаних "Оберіг", а Мінцифри та Міноборони продовжують працювати над тим, аби й надалі оцифровувати і спрощувати військовий облік. 
  • Ба більше в Україні планують зробити так звану смарт-мобілізацію: коли людина обирає спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися, і не під примусом, а самостійно.