Як депутати шантажують нас похоронами
Спочатку депутати створюють усім нам проблеми з похованням рідних. Потім через рік пропонують нам цю проблему вирішити, але в обмін на ще більшу безкарність при корупційних злочинах.
Минулого року Рада ухвалила закон, який передбачає, що у разі смерті родича чи нападу на людину, доводилося, подекуди, тижнями чекати дозволу від суду на необхідну експертизу.
Читайте також: Наші з вами збитки: як податки українців фінансують корупціонерів
Автор цього геніального нововведення – депутат Олега Ляшка на прізвище Лозовий. В першу чергу, якщо минулого року вам доводилося пройти не лише через біль втрати близьких, але й через штучно створене пекло їх поховання, причиною цього стали саме "правки Лозового".
Відповідно до змін Ляшка/Лозового, без суду не можна призначити жодної експертизи – від експертизи тіла померлого до економічної оцінки шкоди, завданої державі корупційними оборудками.
Власне саме задля ускладнення розслідування корупції (в тому числі їхньої) депутати і приймали ці зміни. Щоправда, серйозно з цим перестаралися. Раніше, якщо когось з нас побили чи пограбували вже за годину слідчий у справі міг призначити експертизу.
Зараз слідчий готує клопотання і матеріали, потім йде з ними до суду, чекає щонайменше три дні (а подекуди – тижні) на призначення засідання. І лише після цього суддя вирішує питання щодо проведення і так очевидно необхідної експертизи.
У результаті люди тижнями чекають на можливість поховати померлих родичів через неможливість швидко провести необхідну експертизу тіла. Через обурення купи людей цим очевидним безумством, депутати були змушені виплавляти проблему. Проблему, яку вони, наголошу, створили всім нам, заради захисту корупціонерів.
У вересні Рада в першому, з двох необхідних, читань ухвалила законопроект, який вирішує описану мною проблему. Проект передбачає, що у разі смерті родича чи нападу на людину, більше не доведеться тижнями чекати дозволу від суду, щоб провести потрібну експертизу.
Верховна Рада України
Проте в обмін на зняття штучних ускладнень нашого життя автори ще більше захищаються корупціонерів, які крадуть наші з вами податки. Тобто депутати визнають, що наробили дурниць, проте готові їх вирішити лише в обмін на ще більший захист себе улюблених. Народні депутати ведуть себе, як банальні грабіжники банку, що беруть заручників, вимагаючи безпечного відходу з місця злочину.
Читайте також: Ціна держави: все, що ви не знали про свою роль у наповненні національного гаманця
Пробачте на слові, народні обранці хочуть залишити обов’язкове призначення через суд усіх експертиз, що проводять для розслідування економічних злочинів та корупції. За допомогою судів та реєстру судових рішень фігуранти справ зможуть розуміти плани детективів щодо експертиз та конкретних запитань експерту.
Більше того – ідентифіковувати установу, у якій буде проведено експертизу та навіть "сприяти" призначенню лояльних експертів. Економічні експертизи відіграють колосальне значення у розслідуванні корупційних злочинів. Від встановленого розміру збитків, залежить і тяжкість злочину, і взагалі можливість притягнення до кримінальної відповідальності.
Від рішення експерта залежить, скільки років сидітиме за гратами обвинувачений — рік чи сім. Експерт також, наприклад, може сказати, що збитків немає. Тоді взагалі нікого до відповідальності притягувати не будуть.
Таку маніпуляцію із розміром збитків чудово ілюструє справа "рюкзаків Авакова". З самого початку експерт визначив розмір збитків 14 мільйонів гривень.
Після того, як Холодницький вивів зі справи сина Авакова, провели нову експертизу і розмір збитків зменшився до майже 5 мільйонів гривень. Експерта, що здійснював попередню оцінку, притягнули до дисциплінарної відповідальності і порушили карну справу.
Син Арсена Авакова
Схоже, що автора законопроекту Антона Геращенка надихнула сама справа рюкзаків, у якій фігурують син його політичного шефа Арсена Авакова. Це пояснює, чому закон стосується того переліку експертиз, який НАБУ використало саме у цій справі.
Більше того, автори законопроекту виявилися більш вигадливими. Вони пропонують, щоб інформацію про всі експертизи, вносили до єдиного державного реєстру. У ньому можна буде знайти інформацію про будь-яку експертизу у будь-якій кримінальній справі.
Існування такої бази дозволить не лише зливати матеріали та деталі кримінальних справ, а й контролювати експертів у кримінальних провадженнях.
Фактично, у такий спосіб фігуранти корупційних справ розраховують отримувати інформацію про деталі слідства та експертиз щодо їхніх незаконних оборудок, а також імена експертів для подальших "дружніх бесід" із ними: когось куплять, когось залякають.
До речі, обидва автори законопроекту (Геращенко з "Народного Фронту" та Білоцерківець з БПП) – фігуранти розслідувань про незаконне збагачення. Звичайно, ця законодавча ініціатива обох депутатів, жодним чином не пов’язана з розслідуваннями.
Чесно кажучи, така показова, неприхована наглість народних депутатів дивує навіть мене. Я так розумію, що більшість з них вже змирилися, що ніколи не будуть переобраними. Тож зараз усіма силами вони убезпечують себе від розслідувань НАБУ після втрати депутатського імунітету.
Підсумовуючи. Депутати добиваються безпеки від покарання за корупційні злочини в обмін на можливість для нас нормально ховати своїх рідних. Точніше – в обмін на відміну створених ними ж для нас проблем з цим.
Читайте також: Справа рюкзаків Авакова: чому Холодницький та Луценко не карають топ-корупціонерів
Друзі, з таки людьми не можна домовлятися. Їх в треба в шию гнати вже найближчих виборах і більше ніколи до влади не підпускати.