Право на правду. Чому Інтерпол зняв з міжнародного розшуку Януковича
Після того, як українське судочинство закрило кримінальні провадження щодо кількох одіозних соратників Януковича, зняття його самого з розшуку було цілком очікуваною подією
Тільки крім цієї зовсім не сенсаційної новини давайте звернемо увагу ще на декілька, про які раніше вже писалося.
Отже, в лютому місяці триста мільйонів гривень заарештованих у Всеукраїнському банку розвитку Януковича були переведені невідомими особами в Міжнародний інвестиційний банк Порошенка. Через розголос в медіа, Генпрокуратура поквапилася повторно заморозити ці гроші, запевнивши, що їх ніхто не збирався красти.
А в банку Порошенка заявили, що вони самі буквально ось-ось хотіли повідомити контролюючі органи про підозрілий переказ. І, взагалі, їм чужого не треба. Думаєте це все?
Ось інша новина. Минулої осені стало відомо, що три вуглезбагачувальних фабрики на контрольованій Україною частині Донбасу перейшли до рук оточення президента Порошенка. Хоча раніше ці фабрики належали структурам Януковича-молодшого.
Дрібний підприємець Віталій Кропачов, якого тепер називають новим «смотрящім» за вугільною галуззю від президентського блоку. Кропачов не ховаючись визнає, що контролює деякі вугільні активи, що колись належали Януковичу, а також сьогодні є радником міністра енергетики Насалика.
Читайте також: Право на правду. Як діє таємна медіа-імперія Порошенка
Вугільне збагачення – це дуже прибутковий бізнес. Одне слово «збагачення» багато чого пояснює. Не дивно, що на нього в свій час поклали око Януковичі. Ви берете тонну вугілля на державній шахті, везете його на збагачувальну фабрику додаєте півтони відпрацьованої породи і ось у вас уже півтори тони поганенького вугілля, яке ви везете на державну теплову електростанцію, де воно якось згорить.
В такий спосіб сім’я Януковича заробляла мільярди гривень. Тепер цим займається Віталій Кропачов, не для себе, напевне. Бо сам він є ставлеником Ігоря Кононенка – давнього друга і партійного соратника Петра Порошенка. При чому, структури Януковича-молодшого чомусь не дуже пручалися, коли в них відбирали три фабрики з такого швидкого збагачення.
Але і це ще не все.
Раніше ми вже говорили про те, як київський телеканал «Тоніс» змінив власника. Раніше це були фірми старшого сина Януковича. Тепер новим власником стала людина, пов’язана з Адміністрацією президента Порошенка. Здавалося б, до чого тут зняття втікача-Януковича з міжнародного розшуку?
Читайте також: Право на правду. Чому бурштиновий бізнес досі процвітає
Звісно, сьогодні ще немає прямих доказів які б доводили, що президент колишній щось віддає, а президент нинішній щось приймає в обмін на згортання розслідувань проти Януковича. Але, з часом, як ми знаємо, правда все одно стає відомою. І тоді поспіхом, рятуючись від обуреного натовпу в своїй резиденції доводиться знищувати розписки на отримані багатомільйонні хабарі.
За які продавалися й численні активи й імунітет від правосуддя. Попередній президент про це може розповісти багато. Аби й нинішньому президенту не забувати про те, що він теж колись стане попереднім. І якщо чинитиме так само, отримає і долю подібну.