Зловмисники нагріли понад пів мільйона доларів на угоді Міноборони і турецької фірми

30 серпня 2022, 08:59
Читать новость на русском

Українські правоохоронці викрили злочинну схему, завдяки якій троє чоловіків нажилися на угоді між Міноборони України та турецькою фірмою. Крім того, що вони не поставили військові балістичні жилети, зловмисники ще й привласнили собі кошти.

На щастя, схему зловмисників вчасно розкрили слідчі Офісу генпрокурора України.

Важливо Встановили особу окупанта, який пострілами у спину розстріляв чоловіків у Мрії на Київщині

Як працювала злочинна схема

За даними слідства, троє учасників злочинної групи організували укладення договору між Міністерством оборони та постачальником військової амуніції із Туреччини на суму понад 16 мільйонів євро. 

Отримавши підтвердження про перерахування коштів турецькій компанії, вони обманули її керівників та повідомили їм про наявність у бахрейнської компанії 1000 військових балістичних жилетів IV рівня захисту і можливість їх термінової поставки для Міністерства оборони України. Підозрювані переконали керівництво турецької компанії перерахувати частину коштів, отриманих від Міноборони на рахунки компанії з Бахрейну.

Цікаво! Всі троє підозрюваних є співзасновниками цієї бахрейнської компанії, а один з них ще й директором.

За даними слідства, до її організації причетні двоє громадян України – засновники офшорної компанії на території Королівства Бахрейн. Один із них – чинний адвокат. Всі вони були представниками Міністерства оборони.

Учасники злочинної групи не мали намірів поставляти Міноборони військові балістичні жилети. Натомість заволоділи державними коштами в сумі 580 тисяч доларів, які перерахувала турецька компанія.

Як спрацювали правоохоронці

Наші силовики провели понад 20 обшуків, вилучили:

  • документи,
  • грошові кошти у сумі понад 17 мільйона гривень, 400 тисяч доларів та 100 тисяч євро,
  • інші предмети.

Наразі за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора трьом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру у шахрайстві. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетними до цієї схеми,
– додали в Офісі генпрокурора.

У Нацполіції зазначили, що на підставі зібраних доказів слідчі повідомили трьом учасникам злочинної групи про підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею про шахрайство.

Правоохоронці затримали зловмисників / Фото Офісу генпрокурора

Додамо, що днями правоохоронці викрили доцента кафедри одного з університетів та екснауковця НАН України, який організував схему переправлення за кордон осіб призовного віку як "польських студентів".

Зауважте – СБУ затримала агента росії, який "наводив" ракетні удари по школах Миколаєва: дивіться відео