Прем'єра "Наш клас": ще один шанс на перемогу

5 травня 2016, 19:20
Читать новость на русском

13 травня у Києві на сцені Центру науки і мистецтв DIYA відбудеться прем'єра вистави "Наш клас". У постановці через нелегку долю кращих друзів, які раптом стали ворогами, глядачі відшукають відповідь на питання, як залишитися людиною і вийти із лабіринту внутрішніх протиріч.

Вистава "Наш клас" Тадеуша Слободжянека створена на реальних подіях, що відбувалися в Польщі під час Другої Світової війни. Відомий факт, що під час війни геноцид євреїв охопив всю територію Європи. Однак те, що в Польщі у вбивствах євреїв активно брали участь самі поляки, довгий час не розголошувалося. Дослідження документів початку 1990-х років виявило факти, що саме поляки знищили десятки тисяч євреїв.

Вистава "Наш клас" театрального об'єднання ХЛАМ — це шокуюча історія десяти однокласників — поляків і євреїв. Що перетворило колишніх друзів, коханців і однокласників у зрадників, насильників і вбивць: війна або їх пристрасті? Чи можна це зрозуміти або засудити? Що робити тим, хто вважає цю війну чужою: емігрувати або залишитися з Батьківщиною до кінця? Пошук відповідей на ці питання будемо шукати через проживання зради, болю, сліз — шлях, який пропонує вистава. Ми пройдемо його разом, і, можливо, в той момент, коли перед кожним з нас стане моральна дилема, ми зробимо правильний вибір. Вибір життя.

Війну неможливо виграти тільки за допомогою автоматів, танків і солдатів. Її потрібно вигравати на всіх фронтах, в тому числі і культурному! "Наш клас" — зустріч із собою, можливість поглянути своїм страхам в обличчя через гру акторів,
— стверджує режисер вистави Сергій Перехрест.

Чекаємо вас на прем'єрі за адресою: Центр науки і мистецтв DIYA, м. Київ, пр. Перемоги, 44.

Тизер вистави

Адреса придбання квитків

Довідкова інформація:

Театральне об'єднання Художників. Літераторів. Артистів. Музикантів. "ХЛАМ" створене у вересні 2015 молодими, професійними акторами театру і кіно, яких об'єднала мета створити театр, як простір для осмислення сучасних гострих соціальних подій, кинувши виклик нашій країні. Завдання театру — вносити сенс, створити простір, де можна говорити правду.

Ідеолог і режисер "ХЛАМ" Cергій Перехрест — бізнесмен і ресторатор, чоловік, який знайшов сміливість в 38 років радикально змінити своє життя і стати театральним режисером. Сьогодні, крім допомоги армії, Сергій створює новий грунт в культурі!

Коли ставили п'єсу в 2013 році ми до кінця не відчували цей матеріал і тільки, коли пережили Майдан, зіткнулися з війною, вона стала нам відкриватися. Театр — такий же державний орган, як Міністерство освіти України, виконує функцію — виховання населення, готового нести відповідальність за незалежність. Коли ми йдемо до стоматолога, і у нас є ризик втратити, як мінімум зуб, вірно? У театрі має бути так само. Повинна бути небезпека потрапляння сюди. Ти можеш прийти і втратити частину себе або розлучитися з ілюзією,
— пояснює Сергій.

Читайте також: Війна в Україні не вражає світ