Президент хоче зберегти команду, яка прийняла перший удар Росії, — Пашинський

2 березня 2016, 00:38
Читать новость на русском

Глава парламентського комітету з безпеки і національної оборони, один з лідерів "Народного фронту" — Сергій Пашинський.

Образ в політиці

На якомусь етапі, я навіть щось намагався робити з інформаційними атаками і поливанням брудом. А потім я прийняв рішення, що я не повинен це робити — або я займаюся піаром, або реальними справами.

Ви знаєте, можливо, я поганий політик. У мене недостатньо часу і на піар, і на реальні справи.

Стенограма РНБО

Ви сказали, що була опублікована стенограма, це не зовсім вірно. 9-го грудня минулого року з приводу прийняття бюджету нашим комітетом було прийнято рішення, в зв'язку з багатьма причинами, що потрібно повернуться до питання початку російської агресії.

І не стенограми були опубліковані, був розсекречений цілий масив документів в доповіді головного управління розвідки.

Події 2014 року

Перше засідання комітету було проведено 5 лютого 2014 року, на якому ми розглянули наступне питання: що відбувалося в Криму в наших силових структурах. Була доповідь головного військового прокурора, були доповіді МВС, СБУ.

Ніхто не ставив за мету опублікувати стенограму РНБО. Вона була опублікована, як один з елементів доповіді головного управління розвідки.

Сама доповідь Головного Управління розвідки є на сайті комітету з оборони безпеки, все у відкритому доступі.

Це була спроба привернути увагу до тих подій. Тому ми розсекретили цілий масив наших доповідей розвідки. Там дуже цікаві речі є, які ніхто не обговорює.

Наскільки я знаю, Президент про оприлюднення цих документів дізнався із ЗМІ. Я узгоджував деякі свої дії, як глава комітету зі своїм верховним головнокомандувачем — це правда. Але щодо питань розсекречення документів він не знав.

У всіх нормальних демократичних країнах, коли підходить стік, такі документи розсекречує.

Наступні розсекречення

Я анонсував ті речі, які наш комітет зобов'язаний показувати. Я сказав, що ми дуже детально вивчатимемо, як це сталося — у 2014 році. Тоді міністр оборони Тенюх описав критичний стан ЗСУ на той момент.

Ми могли підняти по бойовій готовності 50 тисяч цивільних службовців і пустити їх на розчищення снігу. Боєздатних було лише до 5 тисяч осіб.

З ким: прем'єр або Президент

Я граю і грав у команді "Держава Україна". І це для мене не пафосні слова. Я член "Народного фронту" і заступник голови політради цієї партії, я граю в команді нашого "Народного фронту".

Відставка Яценюка

Арсеній Яценюк розглядав кілька сценаріїв. І на фракції було це обговорення — як вчинити прем'єру в тій чи іншій ситуації.

Турчинов не вмовляв Яценюка піти у відставку, він ніколи і нікого не вмовляє. Можливо, якісь розмови і консультації були. Арсеній Яценюк — самодостатня людина. Він сам зважує всі "за" і "проти".

Один зі сценаріїв був — це піти добровільно. Але він відповідальна людина, він сказав: "Добре, я йду! А далі що?"

Те, що зараз відбувається в українському політикумі, на самому верху, мені нагадує комунальну квартиру, мешканці якої втомилися один від одного.

Поки ми не побудуємо через дорогу новий будинок — нам доведеться жити в цій комунальній квартирі.

Паливо Курченка

У мене все є на Facebook, там у мене всі документи опубліковані.

Кадиров і Онищенко написали перше депутатське звернення про те, що Яценюк з Пашинським вкрали паливо Курченко. Насправді було так: восени 2014 року було прийнято рішення передати на реалізацію так зване "паливо Курченка" до державного підприємства "Укртранснафтопродукт", тому що через рік там падає октанове число. Минуло півроку, щось реалізовувалося, а щось — ні.

І тут цей самий пан Онищенко пише в ГПУ, що Яценюк з Пашинським вкрали паливо Курченка.

На це ніхто не відреагував, в тому числі в медіа-просторі. Минуло ще два місяці і тут в квітні: канал «Інтер», потім шоу Шустера, потім "Українська правда" розмахують якимись папірцями, що паливо було вкрадене.

Я написав законопроект, там було ще 60 тисяч тонн цього палива про передачу його в армію. Я з трибуни парламенту двічі намагався поставити на голосування цей законопроект. Не вийшло.

Я звернувся до Демчишина, він адекватно відреагував і призначив міжнародний аудит для перевірки, що насправді відбувається з цим паливом.

Хтось заявив, що компанія УТНП перерахувала 175 мільйонів гривень вкрали — я подав до суду на цих людей, вони в суд не з'являються, а на всяких шоу говорять, що я не ходжу. Це конкретно є у нас такий борець з корупцією — депутат Добродомов.

Про гроші Януковича

Я був і є ініціатором арешту всіх активів Януковича і його оточення і передачі їх до державного бюджету.

У Прибалтиці заарештовано 80 мільйонів Курченко, їх досі Україна не повернула. Тому, що всі міжнародні контакти веде Генеральна прокуратура, а саме заступник генерального прокурора — Віталій Касько. Після його відставки ми розблокували і вирівняли ситуацію.

Цікава деталь, латвійці впустили нашого слідчого в свою слідчо-оперативну групу. Це вперше в історії України, коли європейська країна нашого слідчого включила в слідчо-оперативну групу. Так ось, знаєте яким було моє здивування, що як тільки про це стало відомо, одразу Саквалерідзе цього слідчого виключив з слідчої оперативної групи.

"Житомирські ласощі"

На підприємстві "Житомирські ласощі" у 2013-му році власником був Бойко і якщо вірити матеріалам розслідування, разом з Портновим. У 2014-му році була створена антирейдерська комісія зі мною на чолі, я її один раз зібрав, там були заступники керівників силових органів і громадськість.

У 2009 році пан Бойко допомагав мені з проведенням виборчої кампанії. У 2010 році він мені передзвонив і сказав, що податкова заарештувала директора підприємства і він вважає це політичними переслідуваннями за допомогу на виборах "Батьківщині", і я повинен розібратися, і я втрутився.

Підприємство повернули собі ті, у кого його забрали — це швейцарська компанія Delta Capital, 95%.

Я не мав і не маю ніякого відношення до власності цього підприємства і не отримував з нього дивідендів.

Про сина

Є такий журнал Forbes. Він вже тоді належав Курченкові. Журнал Forbes написав таку новину, що син Пашинського без освіти став топ-менеджером "Укроборонпрому".

А тепер факт: мій син закінчив Київський економічний університет за спеціальністю "Міжнародна економіка і торгівля", вільно володіє англійською мовою, має 4-х річний досвід роботи комерційного управління в міжнародній компанії.

Призначення в "Укроборонпром"

Це не управлінська посада, я не маю ніякого відношення. Я не маю і не хочу мати впливів на безпосереднє керівництво підприємства. Я, як голова наглядової ради, маю за статутом певні функції.

Президент сказав, що він хоче зберегти ту команду, яка прийняла перший удар на себе російської агресії, я вважаю, що це правильно. Я сказав: "Добре, я залишуся".

У Президента було бажання консолідувати всі, що підсилює обороноздатність, і я вдячний Президенту за те, що він оцінив мене, як людину, яка може допомогти.

Майбутнє "Укроборонпром"

Прийшов час для реформування цієї сфери. За цих півтора року в десятки разів ось ці старі радянські заводи збільшили виробництво.

Однак підприємства будуть значно реформовані. Ми зараз ведемо переговори з нашими іноземними партнерами, нам не дадуть летальну зброю, але якісь ноу-хау технології ми повинні залучити.

Програма розвитку Збройних Сил, затверджена на всіх рівнях до 2020-го року, програма озброєння, програма реформування.

Ми розуміємо наші потреби і розуміємо наші скромні можливості. І ось у чому зараз головна моя функція та інших — це балансування між бажаннями і можливостями. Знаходженням тих чи інших оптимальних варіантів.

Повітряна оборона України

Україна, як незалежна держава, особливо починаючи з 2005-го року, повністю розвалила ППО і розпродала дуже великий масив комплексів.

Це проблема колосальна, більше того цей рік — рік ППО і військової авіації. І, до речі, в державному оборонному замовленні, який вже прийнятий, на це зроблені акценти.

Проблема колосальна, я не хочу, немає часу розповідати якісь подробиці, але хочу сказати, що ситуація дуже-дуже трагічна.