Президент та прем'єр Хорватії підписали договір про вступ до ЄС
Учасники саміту ЄС відмовились міняти основоположні договори Європейського Союзу. Для цього знадобилось би схвалення усіх 27 членів євроспільноти.
Посилення бюджетного контролю на рівні цілого ЄС заблокувала Великобританія, яка користується фунтом, а не євро.
“Інтереси Британії у ЄС - це збереження відкритих ринків, вільна торгівля, збут наших товарів. Усе це поки захищене. Ці спеціальні повноваження і новий рівень інтеграції буде проводитись за межею Європейського союзного договору. Ми не будемо представляти нових угод на розгляд нашого парламенту”, - сказав прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.
Таким чином, домовленість про встановлення більш строгої бюджетної дисципліни зачепить лише 17 країн Єврозони. До них висловили бажання доєднатись ще 6 держав. ЄС має намір обмежити дефіцит Єврозони до 0,5% ВВП.
Ще одне досягнення саміту в Брюсселі - підписання договору про вступ Хорватії до ЄС 1 липня 2013 р. Приєднання цієї балканської країни до “Євросім’ї” схвалили лідери усіх 27 країн ЄС. Свої підписи під історичним документом поставили Президент Хорватії Іво Йосипович та прем'єр-міністр країни Ядранка Косор.
“Хорватія - це перший член Євросоюзу, якому на шляху до ЄС довелось подолати важкі наслідки війни. Це робить наше досягнення ще більш визначним. Успіх Хорватії - це успіх усієї Європи”, - заявив Президент Хорватії Іво Йосипович.
Набагато менше, ніж хорватам, у Брюсселі пощастило сербам. Рішення про надання Сербії статусу кандидата у члени ЄС перенесено на березень 2012 року.