При владі на Сході України залишаються зрадники, — Казанський
Народний депутат України Артур Герасимов та журналіст Денис Казанський в студії Телеканалу новин "24" розповіли про переговори з терористами, мінські домовленості та умови їх виконання, міжнародну реакцію на дії Росії та про ситуацію на Донбасі загалом.
Переговори з терористами
Денис Казанський відразу наголосив на тому, що важливо розуміти – це перемовинине з терористами, і не з так званими "ДНР" та "ЛНР", це перемовини з Росією.
Також він наголосив на тому, що саме такий формат переговорів дозволяє Путіну грати на вигаданій самостійності псевдореспублік.
На мій погляд задля того, щоб Путін препинив так себе вести, має працювати краще наша дипломатія, і ми маємо запевнити світ у тому, що чергове загострення на Сході повинно призводити до посилення тиску на Росію,
— Казанський.
Герасимов, в свою чергу, запевнив, що Росія готувалася до цієї війни і розгойдувала ситуацію більше 10 років. І тому зараз вважати, що ми розмовляємо з якимись "народними лідерами", – безглуздо.
Також депутат вважає великим українським і світовим досягненням у цій війні те, що ми змогли витягти Путіна на прямі переговори у Мінську. Там Путін був вимушений визнати свою причетність і не мав, за кого сховатись.
До того ж, додав він, не варто забувати, що за 10 років в Україні з'явилось достатньо "агентів Кремля", що суттєво ускладнює ведення переговорів.
Герасимов пояснив, що те, що переговори ведуться на двох рівнях: нормандьский формат та мінські домовленості, тільки підтверджує повну підконтрольність Росії.
Технічні деталі імплементації мінських угод обговорюють із терористами, в той час, як загальні напрямки вирішення ситуації – безпосередньо з Росією. Тобто терористи є не більше, аніж представники Росії саме на цих територіях,
— пояснив нардеп.
Зрадники у владі
Денис Казанський наголосив, що взагалі важко казати про умови переговорів, коли при владі на Сході України залишаються зрадники. Як приклад, він назвав мера Маріуполя, Костянтинівки і віце-губернатора Донеччини Олександра Кліменка, бізнес якого, незважаючи на те, що він є одним з офіційних представників української влади на Донбасі, працює в центрі окупованого Донецька.
Герасимов розповів про те, що якщо раніше на такі факти багато років закривали очі, незважаючи на наявність доказової бази, то зараз йде активна зміна керівництва у цих областях.
Дипломатія з терористами
Нардеп наголосив на тому, що у цьому конфлікті дипломатичні методи вирішення є вкрай важливими, бо, за його словами, воюючи з однією з найсильніших армій світу, тільки військовими методами проблему вирішити не можна.
Денис Казанський зауважив, що окрім суто дипломатичних засобів, варто активніше вести економічну війну з країною агресором, а саме відмовитися від бізнесового партнерства з росіянами, яке досі існує у дуже великих масштабах.
Також гості студії розмовляли про необхідність введення миротворців на Донбас та про можливі наслідки цього кроку.
Про це та багато іншого — дивіться в інтерв'ю.