У Прип'яті відновлять 3 туристичні об'єкти: на ремонт виділили 30 мільйонів гривень
Джерело:
LIGA.netМіністерство захисту навколишнього середовища і природних ресурсів почне роботи з реновації перших 3 об'єктів у Чорнобильській зоні відчуження. У місті Прип'ять планують відновити кафе, автовокзал та 16-поверхову будівлю.
Відновлювальні роботи розпочнуться вже у 2021 році. Про це повідомила операційна директорка проєктного офісу Ілона Шнейдер під час презентації проєкту реновації.
Читайте також "Звуки Чорнобиля": зірки музики зіграють в Зоні Відчуження, хто саме – поки таємниця
За її словами, спочатку планується розробка проєкту реновації будівель. Натомість вже у 2022 році в Зоні відчуження проводитимуться будівельні та ремонтні роботи.
Що таке реновація?
Процес оновлення, реконструкції пошкоджених історичних містобудівних споруд, фасадів та інтер'єрів старих будівель.У Міністерстві захисту навколишнього середовища планують відновити колись популярне кафе "Прип'ять". Візитівкою закладу були вітражі, оновлення яких зазначено в проєкті. Крім цього, після ремонту на даху 16-поверхівки обладнають оглядовий майданчик.
Також у багатоповерховому будинку буде розміщено музей. Його облаштують у квартирі лейтенанта Володимира Правика, який керував першою пожежною бригадою, що прибула на Чорнобильську атомну електростанцію після аварії.
У відомстві поставили завдання – підготувати і проєкт реновації КПП "Дитятки", через який туристи в'їжджають до Зони відчуження. Будівельні роботи заплановані на 2022 рік.
Скільки грошей виділили на відновлення об'єктів у Прип'яті
На реновацію туристичних об'єктів у Чорнобильській зоні відчуження виділили 30 мільйонів гривень. Роботи з відновлення кафе, автостанції та багатоповерхівки повинні завершити у 2022 році.
Водночас вже є план з відновлення низки відомих об'єктів у 2022 році. Серед них:
- радіолокаційна станція "Дуга";
- басейн Лазурний;
- готель "Полісся".
До фінансування робіт з відновлення деяких місць у Прип'яті долучаться й інвестори. Про це заявила радниця міністра екології та керівниця проєкту Лала Тарапакіна.
Зверніть увагу! Укрзалізниця у липні 2021 року пустила до Чорнобиля тестовий потяг. Ним до Зони відчуження возитимуть відпрацьоване ядерне паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС.