Про безкарних сепаратистів і новий виборчий закон

20 листопада 2017, 18:00

Верховна Рада несподівано ухвалила в першому читанні новий виборчий закон, за яким депутатів обиратимуть за відкритими списками. Примітно, що керівництво фракції Блоку Порошенка участі в ухваленні законопроекту не брало.

Тому що президентська партія – один з найбільш послідовних противників відкритих списків, коли кандидатів в депутати обиратимуть голосуванням, а не шляхом таємних домовленостей у виборчих штабах.

Тож після прийняття закону, наближені до Банкової політтехнологи, одразу назвали прийнятий текст таким, що веде Україну до федералізму та розколу. Бо, мовляв, відтепер місцеві громади самі вибиратимуть собі депутатів в регіонах, а не в Києві складатимуться виборчі списки, а відтак, депутати дбатимуть лише про інтерес свого регіону, а там і до місцевого сепаратизму рукою подати.

При цьому, в оточенні президента скромно замовчують факт, що чимало тих, хто вів відкриту сепаратистську діяльність так і не отримали заслужене покарання від правоохоронців та судів. І йдеться не тільки про колишню мера Слов’янська Нелю Штепу, яка відкрито підтримувала вторгнення російських бойовиків в своє місто. А й про інших відвертих сепаратистів, які дістають підтримку з боку президентської сили.

Як дізнався мій колега журналіст Денис Казанський, нещодавно в Павлограді відбувся суд над донецьким бізнесменом Сергієм Білогородським, який обвинувачується в посібництві сепаратистам.

Читайте також: Про суддів-перевертнів, яких обрали до Верховного суду

Він тривалий час був другом та партнером такого собі Олександра Бобкова – одного із засновників так званої "ДНР". Також Бобков був одним із засновників сумнозвісного загону бойовиків "Оплот", винного у численних вбивствах українських цивільних та військових. Більше того, один з ватажків "Оплоту" нинішній голова сепаратистської республіки Захарченко є саме креатурою Бобкова.

Як з’ясувалося, Бобков разом із підсудним Білогородським є співвласниками донецького заводу "коксохімобладнання".

При чому, завод успішно продовжує працювати в окупованому Донецьку і вивозить свою продукцію в Росію, завдяки російській фірмі. Вона, через офшорну компанію контролюється самим підсудним Білогородським.

І це значить, що підприємства Білогородського та Бобкова платять податки не лише в російський бюджет, а ще й місцевим донецьким сепаратистам, бо інакше їм би просто не дозволили б працювати на окупованій території.

Так от що цікаво, підсудного донецького підприємця Білогородського, який співпрацює з сепаратистами та росіянами приїхав нещодавно в Павлоград брати на поруки народний депутат від Блоку Порошенка Олег Недава.

Читайте також: Як українські олігархи "дерибанять" Лондон

Це той самий Недава, який до потрапляння в парламент працював фінансистом Юри Єнакієвського. Це той самий Недава, якого дружина Генпрокурора Луценка нещодавно просила "винасіть казла" в сесійній залі, демонструючи романтичну єдність нинішньої влади з корумпованим оточенням Януковича.

Павлоградський суд, де йде процес над одним з посібників сепаратистів досі не визначився, чи задовольнити клопотання Недави і чи не видати йому на поруки Білогородського. Втім, після того, як багато сепаратистів, дістали виправдальні вироки чи відпущені на підписку про невиїзд, як ви думаєте, чи довго втримається суд під тиском впливового народного депутата від Блоку Порошенка?

І як це пояснить політична сила президента, яка з одного боку своїх критиків та опонентів називає сепаратистами та агентами Кремля. А з іншого – не ховаючись витягає з рук правосуддя тих, хто винен у розвалі країни та розв’язуванні війни на Донбасі.

То ж хто більший прихильник сепаратизму - той, хто вимагає очистити політику від продажу місць в списках? Чи той хто, тепло і міцно здружився з корупціонерами, які заробляють гроші на окупованих територіях? Ви й самі знаєте правду.