УКР РУС
5 лютого 2014, 20:37
3

Проект резолюції ЄП щодо України: підготовка персональних санкцій, критика тиску Росії

У Європарламенті оприлюднили спільний проект резолюції щодо подій в Україні. Голосування за документ з 22 пунктами відбудеться 6 лютого.

У проекті резолюції європарламентарі згадують, що вже понад два місяці українці протестують проти дій влади, а невдоволення поширилось в регіони, де протестувальники почали брати під свій контроль місцеві адміністрації.

Автори документа занепокоєні тим, що українська влада продовжує проводити політику залякування, репресій, катувань і насильства щодо демонстрантів, незважаючи на міжнародний тиск.

Європарламентарі наголошують, що будь-який насильницький розгін демонстрантів або оголошення надзвичайного стану буде вважатися кримінальним карним діянням та порушенням основних прав, що матиме серйозні міжнародні наслідки.

Перший пункт у підготованій резолюції – це висловлення підтримки українському народу, який відстоює вільну, демократичну, незалежну Україну та її європейську перспективу. Це також засудження ескалації насильства щодо мирних громадян і висловлення співчуття сім'ям загиблих в результаті насильства в Україні.

Українську владу закликають поважати права та свободи людини та вжити негайних заходів щодо розслідування і покарання тих, хто застосовував насильство щодо мирних демонстрантів. Заклик до протестувальників на Майдані – утриматися від застосування сили і підтримувати законність своєї справи мирним шляхом.

Від президента Януковича вимагають негайного і безумовного звільнення і політичної реабілітації всіх демонстрантів і політичних ув'язнених незаконно затриманих, в тому числі Юлії Тимошенко. Є також пропозиція створити незалежний слідчий комітет під егідою визнаної міжнародної інституції, наприклад, Ради Європи, для того, щоб розслідувати всі порушення прав людини, які мали місце з часу початку демонстрацій.

Читайте також: Євросоюз повинен пообіцяти Україні перспективу вступу до ЄС, - Фюле

У ЄС ще раз наголошують на готовності підписати з Україною угоди про асоціацію та ЗВТ, як тільки політична криза буде подолана, і відповідні вимоги будуть виконані. Українська влада має зайнятись, на думку депутатів ЄП, широким діалогом із опозицією, громадянським суспільством і протестувальниками Майдану, щоб розрядити напружену ситуацію.

Євросоюз парламентарі закликають готувати персонально націлені заходи і санкції на поїздки, активи та нерухомість тих українських чиновників, законодавців і їхніх бізнес-спонсорів (олігархів), які відповідальні за застосування насильства і смерть протестувальників.

Також ЄП має намір закликати ЄС, США, МВФ, Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк продовжувати готувати довгостроковий пакет конкретної фінансової підтримки України.

Пункт 20 присвячений Росії і містить заклик до РФ зупинити надмірний тиск, спрямований на підрив суверенного права своїх сусідів вільно визначати своє майбутнє.

До слова, лідер “Батьківщини” Арсеній Яценюк сказав, що опозиція має коростроковий і довгостроковий план щодо врегулювання економічної і політичної кризи.