Променева хвороба та опромінена їжа: науковець спростував популярні "ядерні" міфи

27 серпня 2022, 20:40
Читать новость на русском

Якщо і трапиться ядерна катастрофа, потрібно одразу ввімкнути засоби зв'язку – там буде уся потрібна інформація. Варто мінімізувати своє перебування на вулиці, якщо ви повернулись додому, то потрібно ретельно вмитись із милом.

Про це 24 каналу розповів кандидат хімічних наук та викладач хімії в атмосферній школі Гліб Репіч. Він також зазначив, що отримати гостру променеву хворобу доволі складно – потрібно отримати дозу опромінення мінімум у 70 рентген.

Читайте також Україна закупила достатньо препаратів на випадок аварії на ЗАЕС, – Ляшко

Взагалі, така хвороби може почати розвиватись, якщо доза опромінення сягає 100 рентген однократно. Такий фон може загрожувати лише тим, хто перебуває поруч із реактором,
– зазначає кандидат хімічних наук.

З негативу, Гліб Репіч додає, що є хронічна променева хвороба, тому із зараженої території потрібно якомога швидше евакуюватися.

Яку їжу можна споживати у випадку ядерної катастрофи

"Стосовно заборон у харчуванні під час ядерної загрози – не можна їсти того, що було на вулиці. Якщо ви мешкаєте у радіусі, де випали радіоактивні опади, а у вас є городина, такі продукти категорично не можна вживати", – застерігає фахівець.

Щодо води, Репіч пояснює, що не можна бути певним на 100%, що вода з крану – безпечна. Тож варто зробити запаси у квартирі, а їжу зберігати у герметичних контейнерах.

окупанти обстрілюють ЗАЕС – що відомо про ризики катастрофи

  • росія захопила Запорізьку АЕС та погрожує підірвати атомну станцію. На випадок аварії на ЗАЕС в Україні розробили план для жителів Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей.
  • Детально про правила безпеки та особистої гігієни читайте у повідомленні Запорізької ОВА за цим посиланням.
  • Про те, що потрібно брати в екстрену валізу та як провести йодну профілактику можна ознайомитися за цим посиланням.