Пропонували 200 євро за матрац, – лікар з Маріуполя про критичну ситуацію в березні
Мешканці Маріуполя втратили через російську армію все – роботу, дім, рідних. Ситуація стала критичною вже у березні, коли тисячі людей залишилися без даху над головою.
росіяни нищили будинки місцевих мешканців, то ж людям було просто нікуди йти. Про це проєкту СВОЇ 24 каналу розповів лікар Микола, який до кінця березня жив під окупацією.
Актуально Переховував поранених бійців ЗСУ, за що росіяни хотіли розстріляти: історія лікаря з Маріуполя
Маріупольці були готові віддати останні гроші за місце для сну
Маріупольці, які залишилися без дому, шукали притулку скрізь. Найперше вони йшли у лікарню. Медик розповів, що вони впускали у відділення всіх. Людей годували, дозволяли переночувати в теплі, але коли поранених стало дуже багато – місця для здорових вже не було. Людей довелося відправляти на пошуки чогось іншого.
Якось Миколі запропонували 200 євро, щоб залишитися ночувати на його матраці. Гроші у той час вже нічого не означали. Єдина валюта, яка була у лікарні, – сигарети. Адже на фоні стресу люди намагалися хоч якось справитися з нервами. Грошей лікар не взяв, адже в лікарні бракувало місця й пораненим.
Ми спали в коридорах. Вночі стелили матрац, а зранку підіймали його до стіни. Там і лікували хворих, і навіть ампутації проводили. Перебувати у палатах не можна було. Та й вікон там вже не було. Ми дотримувалися правила 2 стін,
– пояснив лікар.
Ситуація у лікарні була критичною. Хворі не могли одужати не тільки через брак ліків, а й через жахливі умови, в яких перебували. У медзакладі панували інфекції, поранені гнили живцем, їм доводилося ампутувати кінцівки.
Читайте також Було байдуже, куди поїде потяг, – харків'янка Ксенія про переїзд у Львів і перехід на українську
Намагалися їх якось лікувати. Але коли температура +3, а тобі за щастя випити 2 стакани гарячої води вдень – то яке одужання може бути? Головне ж це людські умови, а не те, що було,
– додав Микола.
Поранених було так багато, що від крові не було навіть видно підлоги коридору. Миколі вдалося покинути пекло, на яке перетворилося його рідне місто, але пережите назавжди залишиться у його пам'яті.
Це може вас зацікавити – історія хлопця, який втікав від війни з Харкова: відео