Перекидання ворожих сил у Курську область: ISW прогнозував чотири ймовірні плани дій
Джерело:
ISWУ Курській області вже шостий день поспіль тривають бої. Аналітики Інституту вивчення війни навели 4 можливі сценарії реакції Росії на це.
Ці прогнози стосуються сил, які російське командування може вибрати для захисту свого регіону від прориву. Деталі зі звіту ISW, передає 24 Канал.
Дивіться також У Курській області тривають бої, евакуйовано понад 76 тисяч росіян: що відомо про прорив кордону
Реакція Росії на прорив у Курській області
Так, перший сценарій полягає у тому, що росіяни можуть вирішити використати наявні сили та призовників, які вже обороняються в зоні кордону у Курській області. Другий сценарій – російське командування може вивести Північне угруповання військ у межах Курської області та поблизу неї. Третій і четвертий – Росія може передислокувати оперативні резерви або передові підрозділи з інших місць на фронті.
Передислокація військовозобов’язаних, підрозділів Північного угруповання військ і окремих підрозділів з прифронтових районів України свідчить про те, що російське військове командування визнало, що можливі зриви наступальних операцій на півночі Харківської області та інших менш важливих прифронтових ділянках є прийнятним ризиком, аби адекватно відповісти на прорив. Схоже, Кремль вирішив уникнути передислокації з більш пріоритетних секторів на лінії фронту в Донецькій області,
– пише ISW.
Один з російських воєнкорів стверджує, що такі передислокації послаблюють передові підрозділи на інших оперативних напрямках і демонструють, що Росії бракує оперативних резервів.
Якщо російське командування вирішить залишити ці передислоковані резерви та передові підрозділи в Курській області в найближчій і середньостроковій перспективі, це, ймовірно, ще більше загострить боротьбу в цьому регіоні. Вона, ймовірно, виникне внаслідок того, що російська оборона буде розглядатися як "контртерористична операція", підпорядкована ФСБ і Бортнікову. Ці рішення можуть створити вразливі місця та можливості для українських військ.
До слова, ISW також пише, що введення режиму контртерористичної операції у трьох регіонах Росії є свідченням того, що Кремль хоче применшити масштаби прориву. Введення воєнного стану дозволило б Росії залучити додаткові ресурси для звільнення території.