Простори сталого здоров'я: як мережа "Доброго Дня" змінює сприйняття аптек
Сьогодні мережа "Аптека Доброго Дня" впроваджує Простори сталого здоров'я – спеціально облаштовані місця для клієнтів, де кожен може відчути, що про нього піклуються. Таким чином тут просувають ідею відповідального ставлення до свого здоров'я та змінюють звичне уявлення українців про аптеки.
В інтерв'ю 24 Каналу генеральна директорка мережі "Аптека Доброго Дня" Оксана Кириченко розповіла, як мережа планує брати участь у поліпшенні національного здоров'я, а також чим шкідливе самолікування та як налагодити превентивну систему турботи про своє здоров'я.
Читайте також В Україні хочуть переглянути перелік безкоштовних медичних послуг
Очевидно, що з початком повномасштабної війни українці змінили ставлення до свого здоров'я. Як на ці трансформації відреагувала ваша мережа "Аптек Доброго Дня"?
Так, від 24 лютого 2022 року в українців збільшилась цінність здоров'я та життя. Ми віримо, що в найближчі роки населення і зовсім забуде про самолікування, а регулярні чек-апи увійдуть в стабільну звичку. Для цього ми в мережі розпочинаємо еру обізнаності українців про превентивне здоров'я та шкоду від самолікування. Це наша соціальна мета.
Чи важлива превентивна медицина в умовах війни?
Війна забирає не тільки наші позитивні думки, але і наше міцне здоров'я. Я бачу це не тільки, виходячи з аналітики продажів конкретних ліків в мережі, але й судячи зі скарг моїх знайомих та близьких. Національне здоров'я українців, м'яко кажучи, похитнулось, адже на фоні війни спостерігаються омолодження інфарктів та інсультів, збільшення психологічних проблем та стресів.
Ми, як аптечна мережа, що вступає в процес лікування вже на етапі виникнення хвороб, маємо на меті донести до споживачів, що багато хвороб можна попередити шляхом превентивних способів.
Які потреби може закривати аптека для превентивної турботи про здоров'я?
В першу чергу люди можуть піклуватись про себе за допомогою аптечних БАДів та вітамінів. Ми в мережі рекомендуємо купувати БАДи та вітаміни не лише симптоматично, бо тут потрібен комплексний підхід. Ідеальна схема виглядає так: людина йде до амбулаторії, здає аналізи, потім звертається із ними до лікаря і купує БАДи згідно з рекомендаціями. Саме це і радять наші фармацевти клієнтам у кожній аптеці мережі.
Щодо позитивної динаміки: ми помітили, що українці активно купують БАДи та вітаміни, бо приріст в березні 2023 склав +19%, порівняно із періодом до повномасштабного вторгнення (січень 2022 року).
Українці активно купують БАДи та вітаміни / Статистика "Аптека Доброго Дня"
Які конкретні кроки "Аптека Доброго Дня" робить, щоб боротись із самолікуванням?
Щомісяця нашу аптеку відвідують в середньому близько 800 тисяч клієнтів, а це 800 тисяч можливостей проінформувати таку велику кількість людей про все, що може нанести їх здоров'ю шкоду та користь. Це і є задача №1, яка стоїть перед нашими фармацевтами. В першу чергу фармацевти радять не приймати ліки по типу сильних знеболювальних чи лікувати ГРВІ самостійно і запитують, чи були вони у лікаря перед тим, як завітати до аптеки.
Також ми несемо соціальну відповідальність за здоров'я нації та інформування про те, що рецепти на ліки створені не просто так, що ліки варто купувати згідно з рекомендаціями лікарів, а БАДи та вітаміни підбирати після здачі аналізів. Про це ми інформуємо в наших комунікаціях в ЗМІ та на власних сторінках.
Мінуси самолікування: "Аптека Доброго Дня" провела опитування серед українців
Анна "Лікування лімфовузлів у сестри та виявлення онкозахворювання"
У моєї 14 річної сестри після ГРВІ збільшився надключичний лімфовузол. Після 2-місячного самолікування краплями та компресами лімфовузол все продовжував рости. В аптеці фармацевт порадила звернутись не до педіатра, а до гематолога. Так, в сестри підтвердився діагноз Лімфома Ходжкіна 3 стадії (онкохвороба). Після року лікування здоров'я стабілізувалось. Зараз сестра на обліку у гематолога. Дякуючи фармацевтці та лікарю ми змогли зберегти мою сестру і після цього завжди звертаємось до лікарів, перед тим, як лікуватись.
Ольга "Про головний біль та знеболювальні, які не варто було пити"
З дитинства мені давали від головного болю популярне кофеїновмісне знеболювальне. І надалі при головному болю я продовжувала приймати саме цей препарат. Але якось голова боліла так сильно, що нічого не допомагало. Потім при візиті до лікаря виявили, що в мене гіпертонічний криз і мені взагалі кофеїновмісні препарати краще не приймати.
Що "Аптека Доброго Дня" робить, щоб покращити національне здоров'я українців?
В глобальній Стратегії сталого розвитку 2030 чітко визначено 17 глобальних цілей для різних сфер, направлених на збереження життя на планеті. Ми як соціально-відповідальний бізнес вирішили слідувати цілі №3 "Міцне здоров'я та благополуччя". Саме тому від початку 2023 року ми почали в наших аптеках впроваджувати Простори сталого здоров'я – місця турботи про здоров'я клієнтів. На ринку фармрітейлу України ми є новаторами і вирішили задавати тренд для всього бізнесу.
Для превентивної турботи про себе в наших аптеках, окрім ліків, представлені біологічно-активні добавки та вітаміни.
Також незабаром ми запускаємо комплексні навчальні програми сталого здоров'я для клієнтів компанії і не тільки. Такі навчальні програми стартуватимуть вже найближчим часом.
Окрім цього, зараз на стадії розробки велика колаборація, направлена на максимізацію комплексного дослідження клієнтів та досягнення мети – покращення національного здоров'я швидким та зручним шляхом.
Що таке сталий розвиток
Це концепція свідомої зміни способу життя суспільства у багатьох сферах, що направлені на збереження життя на планеті в майбутньому. Визначено 17 Цілей сталого розвитку в різних сферах життя, що були ухвалені на Саміті ООН зі сталого розвитку.Простори сталого здоров'я – це що? Які можливості в них для клієнтів?
Мета команди "Аптека Доброго Дня" – перетворити наші аптеки на зони сталого здоров'я, а саме змінити сприйняття аптек як місця, в якому можна лише придбати ліки при хворобах. Саме тому від січня 2023 року ми створюємо у своїх аптеках нового формату Простори сталого здоров'я. Це відокремлені частини в аптеках, де ми розташовуємо окремі зони піклування про клієнтів. В таких Просторах клієнт може виміряти тиск, сатурацію, температуру. Але окрім медичних послуг, кожен клієнт може також підзарядити телефон, скористатись безкоштовним Wi-Fi – такий собі "фармацевтичний пункт незламності". Також кожен клієнт чи просто перехожий може завітати до аптеки, щоб просто випити чаю чи води. Особливо це було популярно взимку під час масових відключень світла.
Простори сталого здоров'я / Фото "Аптека Доброго Дня"
В яких містах вже можна відвідати Простори сталого здоров'я?
Поки що ми відкрили аптеки нового формату в Києві, де окрім облаштованого Простору сталого здоров'я, ми удосконалили викладку товару, розробили просту і зрозумілу навігацію для клієнтів, щоб їм було легко самостійно підібрати товари під свою потребу. Окрім ліків, в аптеках представлений найширший асортимент брендів європейської косметики з-поміж усіх аптек України.
Тобто в аптеках можна і про здоров'я потурбуватись, і про красу?
Так. Ще від 2020 року ми одні із перших на фармацевтичному ринку мали в асортименті перші поставки ексклюзивної європейської косметики. Сьогодні наша лінійка косметичних засобів постійно розширюється новими для українського ринку косметичними аптечними продуктами. На ринку косметики України велику частку складає або мас-маркет, або косметика класу "люкс". Тому ми вважаємо, що поповнювати полиці наших аптек сегментом, який є чимось середнім між мас-маркетом та дорогою продукцією, є корисним для українців. До того ж косметика, яка представлена на полицях "Аптека Доброго Дня", не просто для зовнішнього усунення недоліків, але вона ще й лікує. В кожному бренді, що є на наших полиця, є своя фішка: якісь бренди характеризуються лінійками з біфідобактеріями, інші є веганськими та не тестується на тваринах, також є окремі дитячі лінійки.
Окрім піклування про клієнтів, як "Аптека Доброго Дня" допомагає упродовж війни саме для підтримки здоров'я військових та цивільних?
Загалом компанія "Аптека Доброго Дня" задонатила за увесь час повномасштабної війни 12,4 мільйонів гривень. Мережа безкоштовно забезпечила ліками військових і тих, хто цього потребував на суму понад 4,5 мільйонів гривень. Також для якісного навчання військових тактичній медицині компанія надала 600 тисяч гривень спеціальному проєкту "Тактична медицина для захисників" від Благодійного Фонду Сергія Притули.
Загалом у 2023 році мережа "Аптека Доброго Дня" робить ставку на масштабування Просторів сталого здоров'я по всій території України та підсилення обізнаності населення щодо важливості турботи про себе та своє здоров'я навіть у складних умовах війни!