Протест під Верховною Радою: перші результати та ультиматум владі

21 жовтня 2017, 23:02
Читать новость на русском

Партія “Рух нових сил” Міхеїла Саакашвілі та новостворений рух “Визволення” Семена Семенченка та Єгора Соболєва складений з ветеранів батальйону “Донбас” прийняли рішення продовжити протест під Верховною Радою до виконання вимог зняти недоторканість з депутатів, ухвалити новий виборчий закон і створити Антикорупційного суд.

Чому деякі громадські організації та політичні партії відмовилися від продовження акції під Верховою Радою, – читайте у матеріалі.

Передчасні висновки

Фото: facebook Мустафа Найєм. Депутати-єврооптимісти під Адміністрацією Президента

Вони всралися! – біг парламентськими сходами радісний нардеп Юрій Дерев’янко “Руху нових сил” тиснути руку тесці Юрію Левченку. Щойно депутати проголосували за передачу до Конституційного суду двох законопроектів по зняттю недоторканості.

Це був перший успіх акції за Велику політичну реформу. Для обох депутатів результативне рішення коаліції мало присмак приємної компенсації після ляпасу від Петра Порошенка.

Днем раніше їхні прізвища у списку візиту до глави держави стали перешкодою для проведення переговорів глави держави з частиною лідерів акції.

В Адміністрації Президента Юрія Левченка, Юрія Дерев’янка, Мустафу Найєма, Світлану Заліщук та Сергія Лещенко зустрів перший заступник глави АП Віталій Ковальчук. Він повідомив, що Порошенко готовий прийняти лише трьох депутатів – без Левченка і Дерев‘янка. Нібито їх немає у списку. За словами Левченка, список був узгоджений напередодні зустрічі.

Після цього результативного голосування Сергій Лещенко теж випромінював оптимістичність. Він заявив кореспонденту "24", що прогрес торкнеться двох вимог протестувальників – зняття недоторканості та зміни виборчого законодавства. А щоби змусити коаліцію проголосувати за Антикорупційний суд, то слід посилити тиск на Президента.

Нардеп помилився. Коаліція не проголосувала бодай в першому читанні за законопроект про вибори за відкритими списками. Радість Юрія Дерев’янка виявилася передчасною.

Наметове містечко

Наметове містечко протестувальників під Верховною Радою

Після невтішного сесійного дня Міхеїл Саакашвілі, Мустафа Найєм, Семен Семенченко, Єгор Соболєв та інші лідери Великої політичної реформи радились, що робити з акцією.

Багато мешканців наметового містечка на площі Конституції ще до рішення політиків прийняли своє особисте рішення – залишатися.

Якщо ми підемо, то це буде кидок, депутати нічого не проголосують, – сказав консолідовану думку тимчасових жителів вулиці Грушевського представник Руху нових сил з міста Кам’янське.

Більшість у таборі, в тому числі, навіть представників партії Саакашвілі орієнтувалась на Семенченка.

Саакашвілі та Сакваралідзе приходили у табір, як у гості, а Семенченко та Соболєв, за словами очевидців, були серед протестувальників постійно.

– Семене, що нам робити, ми залишаємось?

– А де ваш лідер?

– В офісі,

– От, прийде, у нього запитаєте, – відрізав Семенченко активісту Руху нових сил.

Ввечері громадські організації “Чесно”, “Реанімаційний пакет реформ” та Центру протидії корупції зробили спільну заяву, що вони залишають акцію під Радою, однак підтримують протест іншим способом.

За такою заявою стояли небажання цих організацій вплутуватися у затяжний політичний клінч. Продовження акції піднімає ризик провокацій, що може вдарити репутації ГО.

"Свобода" та "Батьківщина" ніяких заяв не робили, однак ці партії лише створювали видимість участі в акції. Прапороносці обох сил з’являлися зранку на площі Конституції і за кілька годин зникали.

Того ж вечора Рух нових сил та Визволення вирушили до Адміністрації президента. У акції взяли участь понад 500 осіб.

У ефірі телеканалу ZIK Саакашвілі заявив, що наметовий табір протестувальників перетворять у освітній майданчик, де будуть читати лекції відомі українці.

Як до цього поставляться ветерани Донбасу питання залишається відкритим. Вже відомо, що вони оголосили президенту ультиматум – вони дають їм 5 робочих днів на внесення до парламенту закон про Антикорупційний суд та про імпічмент.