Путін видав указ щодо виплат окупантам: якою проблемою для Росії це може обернутися

2 серпня 2024, 20:47
Читать новость на русском

Російський президент Владімір Путін у середу, 31 липня, видав наказ про підвищення виплат росіянам, які підписують контракт з міністерством оборони та йдуть воювати проти України. Цей крок спрямований на полегшення набору військових.

Економіст Максим Блант пояснив 24 Каналу, які наслідки для російської економіки матиме "нечувана щедрість" диктатора.

Варте уваги Треба поповнення на фронт: у Росії закликають доносити на мігрантів

Як підвищення виплат вплине на економіку Росії

Тепер добровольці отримають передоплату в розмірі 400 тисяч рублів від федеральної влади. Указ також рекомендує регіональним органам влади подвоїти платежі зі своїх бюджетів.

До того ж у документі вказані конкретні часові межі. Відповідно одноразову грошову виплату мають отримати й мобілізовані, й ті, хто підписав контракт строком на один рік і більше, але саме "в період із 1 серпня до 31 грудня 2024 року".

До кінця року "щедрість" Кремля може вилитися у 160 мільярдів рублів, які викинуть на споживчий ринок,
– мовив Блант.

За його словами, гроші, які виплескуючися на ринок, розганяють ціни – чиста інфляція. Імпорт – це єдиний спосіб, який може хоча б трохи зупинити інфляцію й наповнити ринок товарами, щоб люди, які мають гроші, могли їх витратити. Тому імпорт для Росії зараз критично важливий, однак з цим серйозна проблема.

На фронті людей не вистачає, а на мобілізацію Кремль не готовий іти, адже досвід офіційної мобілізації у 2022 році був різко негативним. Через це з'явилася проблема з робочою силою на виробництвах.

Ув'язнені закінчилися, тепер дійшла черга до людей, яких треба заманювати великими грошима. Одноразова виплата 2 мільйони рублів від московської влади й 400 тисяч від федеральної – достатньо багато,
– додав економіст.

Водночас російська держдума хоче на законодавчому рівні дозволити використання загороджувальних загонів, які з тилу розстрілюватимуть бійців, якщо ті відмовляються йти у наступ.