Путін скасував пресконференцію: російський журналіст назвав головні причини
В Кремль подали петицію з пропозицією завершити війну в Україні. Зазначається, що вона набрала вже понад 25 тисяч голосів.
Однак не факт, що ця петиція взагалі існує. Про це 24 каналу сказав російський опозиційний журналіст та блогер Майкл Накі.
Не пропустіть 10 питань до Путіна: чому в Росії вперше за 10 років скасували велику пресконференцію
Інститути існують, але не працюють
За словами журналіста, у Росії існують різні інститути, що пов'язані з петиціями. На початку війни понад 1 мільйон громадян виступили за її припинення. Є також РГІ (російська громадська ініціатива) – це петиція, яка у випадку досягнення 100 тисяч підписантів має бути розглянути владою.
Жодного разу ці інститути нормально не спрацювали, нічим це не закінчувалося і ні до чого не зобов'язувало владу. В цілому вони працюють у суспільстві, де є механізми, які можуть змусити владу звернути увагу на те, що відбувається. Тому говорити про те, що ця петиція може на щось вплинути – складно,
– наголосив Майкл Накі.
Однак, продовжує він, Кремль намагається враховувати ризики для себе та дивитися, як сприймають ті чи інші дії, які він творить. Особливо у межах війни, яка зараз відбувається.
Путін у паніці скасовує пресконференцію – Накі назвав причини: дивіться відео
Немає чим вихвалятися
Владімір Путін скасовував велику пресконференцію, яку він зазвичай проводить щороку. Це доволі цікавий показник.
Є чимало розмов про те, що думають росіяни про війну, інколи проводяться різноманітні опитування, де 90 – 100 – 150% росіян виступають за війну. Але усі ці дані складно верифікувати й складно на них опиратися,
– зауважує журналіст.
З огляду на дії Кремля, стверджує Накі, ситуація, у якій вони опинилися з точки зору внутрішньої політики є гіршою, аніж перед війною. Скасувати пресконференцію може лише Путін, звідси висновок: диктатор вважає, що вона нашкодить йому. Це говорить нам про дві речі:
- Путіна та його оточення все ще турбує, що думають люди – не мовиться про те, що вони хотіли б, щоб він робив. Потрібно, щоб вони не були дуже незадоволені;
- Немає нічого, що могло б зробити цю конференцію такою, яка заспокоювала б людей.
З одного боку можна забрати усі гострі відповіді – тоді люди будуть стурбовані тим, що усе замовчується. Або ж можна спробувати відповісти на них – але що Путін може сказати?,
– говорить Накі.
Російські ЗМУ повідомляють, що остаточне рішення про скасування пресконференції ухвалили після того, як на два російські аеродроми всередині Росії прилетіли безпілотники. Відомо, що один з аеродромів далі від лінії фронту, аніж Москва. Після цього інциденту у Кремлі були шоковані, підкреслює журналіст, тож влада побоялася нових диверсій та ударів – та й в цілому вихвалятися особливо немає чим.
"Кремль звертає увагу на незадоволення, він бачить в цьому певні ризики. Він відзначає для себе, що людей, які підтримують війну, менше, а питань з'являється все більше. Це тенденція, яку ми спостерігаємо вже багато місяців", – резюмував російський опозиційний журналіст Майкл Накі.
В бункері безпечніше
- Цьогоріч Владімір Путін відмовився не лише від виступу на великій пресконференції, а й від усіх новорічних заходів у Кремлі. Попередньо, Новий рік диктатор зустріне у бункері на сході Уральських гір.
- Припускають, що у Путіна проблеми зі здоров'ям: або він сам захворів і намагається ізолюватися, або дуже боїться захворіти, тому намагається сховатися за Уралом. Відомо, що низка депутатів захворіли на штам грипу H1N1, який, за прогнозами, дуже сильно вдарить по Росії.
- Втім, російський президент не зустрічатиме Новий рік наодинці. РосЗМІ пишуть, що за урочисту програму для Путіна відповідатиме Аліна Кабаєва, яка разом з ним відправиться в ізоляцію в уральський бункер.