Путін поговорив з Меркель про окупований Донбас: у Кремлі розповіли деталі
Президент Росії Володимир Путін обговорив з канцлером Німеччини Ангелою Меркель "необхідність закріплення Києвом особливого статусу Донбасу" під час телефонної розмови.
Про це повідомила прес-служба Кремля.
Читайте також: Закон про статус Донбасу суперечить його реінтеграції
Так, Путін розповів Меркель, що стурбований ситуацією із вбивством глави так званої "ДНР" Олександра Захарченка.
Прес-служба Кремля також зазначає, що сторони підтвердили "взаємну настроєність" на сприяння врегулюванню конфлікту, у тому числі в рамках нормандського формату.
Знову акцентовано на необхідності повного виконання мінського комплексу заходів 2015 року, включаючи законодавче закріплення Києвом особливого статусу регіону,
– заявили у прес-службі.
На офіційному сайті німецького канцлера наразі немає повідомлення про телефонну розмову.
Нагадаємо, 6 жовтня 2017 року Верховна Рада схвалила в першому читанні запропонований президентом Петром Порошенком законопроект про реінтеграцію Донбасу, а також в цілому схвалила документ про продовження на рік дії закону про особливий статус регіону.
Що передбачає закон про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО?Закон був схвалений у вересні 2014 року і набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на 3 роки. Документ передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набуває чинності тільки після виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України.
Також, згідно з законом, особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. Також прописані умови, без виконання яких вибори в ОРДЛО неможливі, це – виведення незаконних збройних формувань і військової техніки з України, гарантії вільного волевиявлення, спостереження за виборами, в тому числі представниками міжнародних організацій, недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації..