Путін знову похизувався російською гіперзвуковою зброєю і пригрозив Заходу
Президент Росії Володимир Путін заявив, що наявність у Росії гіперзвукової зброї зробила безглуздими витрати інших країн на військове стримування РФ. Господар Кремля вважає, що Москва вперше в історії випереджає Захід за рівнем розвитку передових озброєнь.
Про це він заявив на зустрічі з робочою групою щодо поправок до Конституції РФ, повідомляє "ТАСС".
Цікаво: Секретна зброя РФ на Донбасі: російський найманець "злив" докази в мережу
За його словами, система протиракетної оборони Заходу спрямована на знешкодження ядерного потенціалу Росії.
Після того, як у нас з'явилося гіперзвукова зброя, стали безглузді їхні спроби це зробити, і безглуздими стали багатомільярдні витрати, які вони здійснили,
– сказав Путін.
Що відомо про російські гіперзвукові ракети "Циркон"?
Вперше їх було запущено у 2012 році на полігоні в Актюбинську (Казахстан), хоча ЗМІ Росії дізнались про неї набагато пізніше – у 2016 році. Перший пуск ракети здійснили з борту стратегічного ракетоносця "Ту-22М3", а подальші пуски проводили з наземних пускових установок.
Це новий вид озброєння матиме швидкість 9 махів (1 мах дорівнює 1062 кілометрів за годину на висоті 11 кілометрів; гіперзвук – це швидкість від 5 махів і вище) і дальність польоту у понад тисячу кілометрів.
За даними російських ЗМІ, під час випробувань вона досягла гіперзвукової швидкості, що перевищувала швидкість звуку у 5-6 разів. Також журналісти з Росії пишуть, що "Циркон" перетворює сучасні системи ППО в купу непотрібного мотлоху".
Гіперзвукова ракета "Циркон" / Інфографіка від РосЗМІ
Що таке гіперзвукова зброя?Гіперзвуковий двигун відрізняється від звичайного надзвуковим згорянням. Тому гіперзвукова зброя може переміщатися щонайменше в п'ять разів швидше, ніж швидкість звуку, або близько однієї милі в секунду.
Однак, на відміну від реактивних та ракетних рушійних систем, які можуть бути випробувані на землі, випробування гіперзвукових літаків можливе тільки в дорогих експериментальних установках або стартових комплексах, які ведуть до великих витрат при розробці. Експериментальні моделі після пусків зазвичай руйнуються під час або після завершення випробувань, що виключає їхнє повторне використання.