Рада не змогла відправити у відставку очільника Фонду держмайна Дмитра Сенниченка

27 січня 2022, 10:42
Читать новость на русском

Парламентарі 27 січня розглядали рішення про відставку Дмитра Сенниченка з посади глави Фонду держмайна. Сам політик не зміг бути присутнім на засіданні Верховної Ради через хворобу.

Попри відсутність Сенниченка у парламенті, нардепи таки вирішили розглянути питання про його звільнення. Це відбувалося за скороченою процедурою.

Важливо Жодних сенсацій, – Шмигаль пояснив відставку голови ФДМ Сенниченка

Нардепам забракло голосів

За відставку Сенниченка проголосували лише 223 народних обранця. Це означає, що рішення не було ухвалене. Водночас декілька парламентарів поскаржилися на технічні проблеми – не спрацювали кнопки для голосування.

Аби розібратися в інциденті, у Раді оголосили перерву на 30 хвилин. Голова парламенту попередньо сказав, що переголосовувати за це питання не будуть. 


Рада не змогла відправити у відставку Сенниченка / Скриншот з трансляції 


Голосування за фракціями / Скриншот з трансляції

Виникли технічні проблеми

Як сказав нардеп Ярослав Железняк, в апараті Ради випав цілий "канал" (умовно провід), який відповідає за пульти низки депутатів.

Загалом частину голосів система Рада сьогодні не зараховує,
– повідомив нардеп.

Додамо, що Сенниченко в залі парламенту під час голосування не було. За даними спікера Ради Руслана Стефанчука, є інформація, що він перебуває на лікарняному.

Деякі народні депутати зауважили, що звільнення під час лікарняного може бути причиною оскарження цього рішення в суді. Стефанчук відповів, що підставою для голосування є заява за власним бажанням, тому його можна проводити.

Сенниченко сам подав у відставку

Про заяву щодо звільнення Сенниченка з ФДМ стало відомо 18 листопада. Він очолював Фонд держмайна з 19 вересня 2019 року. До того кілька років був директором з управління нерухомим майном та інфраструктурою Укрпошти, ще раніше – керівним директором Jones Lang LaSalle в Україні.

Зверніть увагу! Щодо причин відставки Сенниченка є й інші думки. Наприклад, у "НВ Бізнес"

стверджували, що відставка пов’язана із незадоволенням президента Зеленського проведенням процесу приватизації.

Повний текст публікації Ярослава Железняка:

За останньою інформацією, в апараті Ради випав цілий "канал" (умовно провід), який відповідає за пульти цілої низки депутатів. Загалом частину голосів система Рада сьогодні не зараховує.