Рада закликала світ до санкцій проти "суддів", які заборонили Меджліс

5 жовтня 2016, 11:43
Читать новость на русском

Верховна Рада звернулася до міжнародних організацій і парламентів іноземних держав із закликом засудити і не визнавати рішення судів Російської Федерації про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу на території окупованого Криму, а також розглянути можливість санкцій проти "суддів", які підтримали рішення РФ про заборону Меджлісу.

За відповідну постанову (№5215) проголосували 248 народних депутатів на засіданні в середу.

Український парламент закликав міжнародні організації і парламенти іноземних держав вжити заходів, які "будуть свідчити про невизнання і засудження" рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Читайте також: США не визнали законність рішення Росії про заборону Меджлісу

Верховна Рада "звертається до міжнародних організацій і парламентів іноземних держав із закликом розглянути можливість введення персональних санкцій проти так званих суддів так званого Верховного суду Республіки Крим і суддів Верховного суду РФ, які підтримали і підтримують неправомірне рішення про визнання Меджлісу кримськотатарського народу "екстремістською організацією" і про заборону його діяльності".

Український парламент також просить Раду безпеки Організації Об'єднаних Націй, Раду з прав людини та інші уповноважені органи ООН розглянути ситуацію із забороною діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і прийняти відповідні заходи з метою недопущення розправи над кримськотатарським народом.

Верховна Рада закликала парламентські асамблеї Ради Європи, Організації з безпеки і співпраці в Європі, Організації Північноатлантичного договору і Європейського парламенту прийняти резолюції, що засуджують заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Читайте також: Окупанти назвали Меджліс продуктом американських спецслужб

Крім того, народні депутати закликали міжнародні організації за погодженням з уповноваженими органами державної влади України направляти до Криму правозахисні місії.

Український парламент також закликав іноземні парламенти і міжнародні організації не визнавати повноважними представниками кримськотатарського народу маріонеткові кримськотатарські організації, створені в Криму після подій лютого-березня 2014 року і тих , хто підтримують діяльність органів окупаційної влади.

Нагадаємо, 29 вересня Верховний суд РФ остаточно визнав законною заборону діяльності Меджлісу кримських татар на території Росії як "екстремістської організації". Таким чином, була відхилена апеляційна скарга представників Меджлісу.