Про це повідомляє Медиазона.

Судді Олена Борисова, Ігор Зінченко та Олена Горчакова повністю відмовили представникам Меджлісу, які оскаржили рішення про заборону.

Інтереси Меджлісу в Верховному суді представляли юристи правозахисного центру "Меморіал" Кирило Коротєєв і Марина Агальцова.

Коротєєв зазначив, що у справі не було належного відповідача, оскільки Меджліс не є громадською організацією у відповідності з російським законодавством – він є представницьким органом кримських татар.

Меджліс за своєю природою не може вважатися громадською організацією в розумінні закону про громадські організації та об'єднання,
– зазначив юрист.

Читайте також: На підтримку Меджлісу в Одесі пікетували Генконсульство Росії

У свою чергу Агальцова розповіла, що в суді не було доведено екстремістську діяльність, яку прокуратура приписує Меджлісу і його членам.

Прокурори заявили, що Меджліс прагнув повернення Криму до складу України і розповів про "систематичну деструктивність" його діяльності.

У рамках Меджлісу відбуваються екстремістські злочини та інші протиправні дії, спрямовані проти територіальної цілісності Російської Федерації,
– сказав прокурор.

Також у суді виступив представник кримського комітету в справах міжнаціональних відносин Олександр Задков і заявив, що інформація про те, що зараз кримські татари піддаються "якимось гонінням" не відповідає дійсності.

Нагадаємо, Верховний суд Криму визнав Меджліс кримськотатарського народу екстремістською організацією і заборонив її діяльність на території Росії 26 квітня 2016 року.