Кислиця на Радбезі ООН пояснив, яка різниця між вибором цілей для ударів Україною й Росією
Джерело:
УкрінформУ середу Рада Безпеки ООН провела засідання через масовану атаку Росії 26 серпня. Постпред України закликав партнерів зняти обмеження на завдавання далекобійних ударів по території агресора й допомогти збивати ворожі дрони та ракети.
Сергій Кислиця наголосив, що Україна уважно обирає цілі для військових ударів, аби не руйнувати цивільну інфраструктуру. Росія – свідомо обстрілює цивільні об'єкти.
Дивіться також Навіщо Україна розпочала Курську операцію: Кислиця дав чітке пояснення Радбезу ООН
Росія б'є по цивільних об'єктах, Україна – лише по військових
На засіданні Радбезу ООН 28 серпня постійний представник України зауважив, що в цій війні є чітке розмежування між сторонами.
Росія намагається знищити Україну, тому цілиться у житлові будинки, магазини та критичну інфраструктуру. Натомість Україна хоче припинити насильство та ослабити здатність Росії атакувати. Тому ми вдаряємо по легітимних військових об'єктах, зокрема по місцях концентрації російських військ і техніки, складах озброєнь і палива, логістичних центрах,
– підкреслив Сергій Кислиця.
Також він звернув увагу на діаметрально протилежне ставлення до українських і російських військовополонених.
"Російські військовополонені перебувають у безпеці в українському полоні й Україна готова швидко їх обміняти на українських військовополонених. На відміну від гуманного ставлення України до російських військовополонених, наші захисники, яких схопила Росія, зазнають жорстокості та насильства", – наголосив дипломат.
Тож Радбезу ООН варто розглянути обурливу ситуацію з поганим ставленням і тортурами щодо українських військовополонених у Росії.
Ми також повторюємо про неприйнятність виключення Росією військовослужбовців "Азову" з обміну полоненими. Вимагаємо припинення цієї ганебної практики,
– підкреслив постпред.
Окрім того, Кислиця наголосив, що партнерам України слід зняти обмеження на завдавання далекобійних ударів по території агресора й допомогти збивати російські дрони й ракети.
Ми закликаємо вас і всіх партнерів розглянути ухвалення двох конкретних рішень, аби допомогти нам раніше зупинити російський терор. По-перше, визнати право України на далекобійні удари по всіх легітимних військових цілях на території Росії. По-друге, залучити можливості ППО партнерів для збиття ракет і дронів, що перебувають поруч з їхнім повітряним простором,
– закликав постпред.
Сергій Кислиця зауважив, що жоден із цих кроків не ескалаційний. Навіть навпаки.
Вони стримуватимуть Росію, зменшать терор і кількість жертв,
– підкреслив дипломат.