У Раді з'явився законопроєкт про звільнення Марченка
Джерело:
Верховна РадаДо Верховної Ради подали законопроєкт про відставку з посади міністра фінансів Сергія Марченка. Відповідний документ зареєстрували 29 квітня. Однак згодом його відкликали.
Деталі законопроєкту
В інформації про стан проходження документу вказано, що парламент вже одержав його. Законопроєкт направили на розгляд керівництву.
Читайте також Перешкоду відчував з боку КСУ, – Марченко про труднощі у переговорах з МВФ
Авторами ініціативи звільнення Марченка є 17 депутатів від партії "Слуга народу". Причина таких дій наразі не вказана.
"Слуги" відкликали постанову
Згодом на сайті партії "Слуга народу" з'явилася інформація про те, що фракція не обговорювати питання відставки Марченка з посади.
За словами голови партії Олександра Корнієнка, постанова про звільнення Марченка була ініціативою окремих представників фракції. Проте, "вивчивши питання, вони відкликали проєкт постанови". Відповідна заява на ім'я голови Верховної Ради вже написали.
На сьогодні немає офіційних пропозицій щодо заміни того чи іншого урядовця. Є багато чуток про те, що зміни можливі чи обговорюються. Ніхто з урядовців не є вічним. Але наразі пропозицій по заміні когось із урядовців, які б набрали 226 голосів, немає,
– заявив Корнієнко.
Що відомо про відставку міністра
- У вересні 2020 року вже були розмови про звільнення Марченка з посади. Тоді уряд був незадоволений управлінням боргом країни, співпрацею з Міжнародним валютним фондом та призначеннями на митниці.
- Сам міністр казав, що причин для свого звільнення не бачить. Мовляв, від президента Володимира Зеленського та прем'єр-міністра Дениса Шмигаля він таких сигналів не бачить. Водночас Марченко казав, що до відставки готовий.
- Звільнення чиновника не виключав і голова комітету Верховної Ради з питань фінансової політики Данило Гетманцев. Він наголошував на тому, що нардепи незадоволені робою очільника Мінфіну.
Рекомендуємо Корупція на митницях і накопичувальна пенсія: ексклюзивне інтерв'ю з Марченком