Інвестиції в рекреаційну нерухомість: на що обов'язково треба звернути увагу

23 листопада 2024, 17:25
Читать новость на русском

Останнім часом у карпатському регіоні будують найбільшу кількість готелів за всю історію України. Однак частина проєктів, яка активно залучає приватних інвесторів, тягне за собою великі ризики.

Як правильно обирати рекреаційну нерухомість для інвестицій, розповів під час конференції "Жити на відсотки" керуючий партнер УЛІС Євген Лавренюк. Про це 24 Канал розповідає з посиланням на Мінфін.

Зверніть увагу Зимовий відпочинок у Карпатах: скільки коштує оренда на початку сезону у 2024 році

Досвід компанії, яка будуватиме нерухомість, дуже важливий

За словами Лавренюка, обирати рекреаційні проєкти слід дуже ретельно.

Частина з них не добудується, а частина після завершення роботи не демонструватиме ті показники дохідності, які обіцяє,
– пояснює він.

На думку експерта, інвесторам насамперед слід звертати увагу на досвід розробника та керівної компанії. Адже багато проєктів починають роботу без досвіду, одразу беручись за будівництво готелів на 200 − 300 номерів. "Я в цьому бізнесі 15 років і ще не наважився на те, щоб будувати такий великий готель, бо дуже складно зробити так, щоб він ефективно працював", – зазначає представник УЛІС.


Інвестуючи в рекреаційну нерухомість, слід проаналізувати низку чинників / Depositphotos

Час на реалізацію проєкту та місце розташування нерухомості

Другий фактор, на який він звертає увагу, – скільки часу проєкт потребує на реалізацію. "Якщо це комплекс будинків, то можна побудувати 5 – 10 будинків і інвестиції працюватимуть. Якщо ж мова про великий готель, він не почне працювати доки не буде завершений повністю", – розповідає Євген Лавренюк. Та рекомендує шукати ті моделі, які простіші та швидкі в реалізації.

Третій важливий чинник – де проєкти реалізовуватимуться. Експерт наголошує, що слід звертати увагу, чи місце, де будуватимуть готель, є привабливим тимчасово, чи туристи відвідуватимуть його і в наступні 10 – 15 років. Адже, аби заробляти з інвестицій потрібен час.

Якщо ви пройдете по цих трьох пунктах, то половину нинішніх проєктів відхилите,
– підсумовує Лавренюк.

Своєю чергою інвестори, відзначає він, також цікавляться у забудовників деяким неочевидними питаннями. Зокрема, чи допомагає бізнес державі, чи працює офіційно, а також чи буде у випадку потреби можливість перевезти будинок до іншого регіону.